Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera 1020, Lampka od tonera.

18 Lut 2013 00:56 1476 9
  • Poziom 8  
    Witam. Posiadam drukarkę Kyocera 1020,Po włączeniu jej, jak drukarka robi test zatrzymuję mi się na lampce ostatniej, sygnalizuje brak tonera, lampka to mruga raz i wszystkie mruga raz i wszystkie i tak w kółko.. Toneru jest jeszcze gdzieś ok. 50%. Wysypałem też z zużyty toner ale to nić nie pomogło.
    Jak będę uruchamiał drukarkę wielokrotnie, raz za razem to w końcu się uruchomi normalnie i można drukować, ale jest to bardzo denerwujące zwłaszcza jak się chce coś szybko wydrukować a tu trzeba ją z 10minut włączać.
    Czy ktoś może się spotkał z takim problem i pomoże mi go rozwiązać.

Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Zostaw drukarkę na 10 min włączoną.
  • Specjalista KYOCERA
    marek_pepe napisał:
    Witam. Posiadam drukarkę Kyocera 1020,Po włączeniu jej, jak drukarka robi test zatrzymuję mi się na lampce ostatniej, sygnalizuje brak tonera, lampka to mruga raz i wszystkie mruga raz i wszystkie i tak w kółko.

A czy drukarka staje ? czy ciagle "kreci"?

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    forteca napisał:
    marek_pepe napisał:
    Witam. Posiadam drukarkę Kyocera 1020,Po włączeniu jej, jak drukarka robi test zatrzymuję mi się na lampce ostatniej, sygnalizuje brak tonera, lampka to mruga raz i wszystkie mruga raz i wszystkie i tak w kółko.

A czy drukarka staje ? czy ciagle "kreci"?

Pozdrawiam

Drukarka staje.

Dodano po 32 [minuty]:

m1b napisał:

Nic nie pomogo.
  • Specjalista KYOCERA
    marek_pepe napisał:

Drukarka staje.

W takim razie nie mam dobrych wiadomosci, po opisie diod jaki podales wynika, ze masz blad F010. Uszkodzona plyta glowana, serwisowka zaleca wylaczenia i wlaczenie drukarki. Jesli sie powtarza to jest do wymiany plyty glownej.

m1b napisał:

Nic nie pomogo.[/quote]

Pomoglo by, gdyby drukarka krecila. Znaczyloby, ze probuje dodac toner, wowczas musi tak dlugo krecic az nie zatrzyma sie.
  • Poziom 8  
    forteca napisał:
    marek_pepe napisał:

Drukarka staje.

W takim razie nie mam dobrych wiadomosci, po opisie diod jaki podales wynika, ze masz blad F010. Uszkodzona plyta glowana, serwisowka zaleca wylaczenia i wlaczenie drukarki. Jesli sie powtarza to jest do wymiany plyty glownej.

m1b napisał:

Nic nie pomogo.

Pomoglo by, gdyby drukarka krecila. Znaczyloby, ze probuje dodac toner, wowczas musi tak dlugo krecic az nie zatrzyma sie.[/quote]

To oznacza, że drukarka jest już do wyrzucenia?, czy pozostaje jedyna opcja gdy jak już się uruchomi po 10minutach ciągłego włączania wyłączania zostawić ją na stałe włączona?. Nie ma innej opcji naprawy tanim kosztem?
  • Poziom 8  
    I czy można taką płytę naprawić,? Może wiecie jaki układ jest odpowiedzialny za ten błąd?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Takich płyt się nie naprawia, jedynym rozwiązaniem jest chyba znalezienie drugiej takiej na części o ile jest sens naprawiać Twoją drukarkę bo nie podałeś przebiegu. Bęben w tej drukarce jest przewidziany na 100k.
  • Poziom 8  
    drebin napisał:
    Takich płyt się nie naprawia, jedynym rozwiązaniem jest chyba znalezienie drugiej takiej na części o ile jest sens naprawiać Twoją drukarkę bo nie podałeś przebiegu. Bęben w tej drukarce jest przewidziany na 100k.

Przebieg to 19794
  • Specjalista KYOCERA
    Witam,

tych plyt sie nie naprawie :-(

Jedyna mozliwosc naprawy to wymiana, nowa plyta oczywiscie odpada ze wzg na koszty.
    Pozostaje uzywana plyta z innej uszkodzonej drukarki.
    Poszukaj na popularnym portalu aukcyjnym.