Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo - czy mam już schizę czy jest wszystko w porządku ?

18 Lut 2013 05:58 1650 16
  • Poziom 16  
    Witam.
    Od kilku dni jestem posiadaczem nowego, niniejszego sprzętu:
    http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-G580.81008.0.html
    Albo mam obsesję albo mam "problem" z niedoświetleniem matrycy w pionie po prawej stronie. Niby jest wszystko ok ale jak się dobrze wpatrzę to widzę to niedociągnięcie.

Znalazłem w necie opis tego modelu wraz z przedstawioną luminescencją. Wynika z tego, że jest to specyficzne dla tego modelu (szara tabelka w artykule)

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-G580.81008.0.html (sekcja obraz)

Powiedzcie mi czy mam już schizę w tym temacie, czy wszystko jest ok?
  • Poziom 36  
    Nic z tym nie zrobisz. Ten typ tak ma. Jeśli przeszkadza, pozostaje tylko wymiana na inny model (jeśli sprzedawca się zgodzi, bo w końcu laptop jest w 100% sprawny).
  • Poziom 16  
    Czyli uważacie, że zaprzątam sobie głowę pierdołami, czy tak ? :) Poważnie się pytam. Proszę o dodatkową opinie. Sporo jest w sieci informacji dot. niedoświetleń ekranów.

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

Ps. człowiek z pomocy technicznej właśnie mi powiedział, że seria Gxxx ma mniej "rygorystyczne normy" w kwestii produkcji matryc :(

Dodano po 4 [minuty]:

Zauważyłem właśnie, że na moim kompie stacjonarnym, na monitorze asusa vw 197 jest identyczne zjawisko z tym, że przeciwnej stronie ekranu.
  • Spec od komputerów
    Johny19811 napisał:
    Czyli uważacie, że zaprzątam sobie głowę pierdołami, czy tak ? :)

Raczej.
  • Poziom 36  
    Tyle, że ten G580 ma spore różnice w porównaniu do innych. Nawet mój "stary" Y530, mimo że ciemniejszy to różnic tak wielkich nie ma i są właściwie nie wyczuwalne. A tu..... w G580 faktycznie może być widać że coś nie tak z podświetlaniem.

lenovo - czy mam już schizę czy jest wszystko w porządku ? lenovo - czy mam już schizę czy jest wszystko w porządku ?

G580, górny rząd - różnica 17 cd/m²
    Y530, górny rząd - różnica 4,5 cd/m²

G580, środkowy rząd - różnica 31 cd/m² (!)
    Y530, środkowy rząd - różnica 8,2 cd/m²

G580, dolny rząd - różnica 39 cd/m² (!)
    Y530, dolny rząd - różnica 21 cd/m²

Widać różnicę na niekorzyść G580. No, ale tak już go zrobili i kropka.
  • Poziom 16  
    Przytoczyłem kilka przykładów potwierdzających moje domysły przecież dobrze jest to widać.

Dodano po 2 [minuty]:

Trabi napisał:
    Tyle, że ten G580 ma spore różnice w porównaniu do innych.

Nie porównujemy tutaj laptopa do laptopa a jedynie daną matrycę samą do siebie :D

Dodano po 2 [minuty]:

Toshiba Portege Z930:
    lenovo - czy mam już schizę czy jest wszystko w porządku ?
  • Poziom 36  
    Nie chodzi mi o jasność danych matryc w danych modelach, ale o różnice jakie występują w poszczególnych sektorach (ogólnie) matryc. Ta która siedzi w G580 ma spore różnice w różnych miejscach, co pewnie się przekłada na to że je widać.
    Osobiście wolę "jakąkolwiek" matrycę która będzie równomiernie świecić na całej powierzchni, niż taką która bije po oczach jasnością, ale tu jest jaśniejsza a tam znów ciemniejsza i rzuca się to w oczy.
  • Poziom 16  
    Trabi napisał:
    Nie chodzi mi o jasność danych matryc w danych modelach, ale o różnice jakie występują w poszczególnych sektorach (ogólnie) matryc. Ta która siedzi w G580 ma spore różnice w różnych miejscach, co pewnie się przekłada na to że je widać.

...a jeszcze większe są w niektórych przytoczonych powyżej przeze mnie modelach np. Dell Precision M6700.

Może nie zdążyłeś się domyśleć, że usiłuję się pocieszyć :D
  • Poziom 16  
    Trabi napisał:
    Johny19811 napisał:
    porównujemy tutaj (...) daną matrycę samą do siebie

Jak można porównać COŚ do siebie samego? A co jest odnośnikiem TEGO? To samo? Zawsze porównujesz COŚ z CZYMŚ a nie z samym sobą.
    Chcę porównać mój samochód z moim - który jest lepszy. Przecież to gonienie w piętkę ;) .

Troszkę przekombinowałeś. Porównuję odchylenia podświetlania na konkretnym modelu. Wszyscy inni wiedzą o co mi chodzi.
  • Poziom 36  
    Johny19811 napisał:

Jak można porównać COŚ do siebie samego? A co jest odnośnikiem TEGO? To samo? Zawsze porównujesz COŚ z CZYMŚ a nie z samym sobą.
    Chcę porównać mój samochód z tym samym moim samochodem- który jest lepszy. Przecież to gonienie w piętkę ;) .

Dodano po 1 [minuty]:

Johny19811 napisał:
    usiłuję się pocieszyć

To ja Cie uspokoję. Różne typy tak mają. Każdy świeci nie równo. Zawsze można wymienić na inny model (jeśli się da).
  • Poziom 16  
    [quote="Trabi"]
    Johny19811 napisał:

Sektor do sektora w odchyleniu
  • Poziom 36  
    Johny19811 napisał:
    Troszkę przekombinowałeś.

Możliwe ;)
    Cytat:
    Porównuję odchylenia podświetlania na konkretnym modelu.

...różnych miejsc na matrycy. W takim razie rozumiem :)
    Johny19811 napisał:
    Wszyscy inni wiedzą o co mi chodzi.

Ja już też ;)
  • Poziom 16  
    Trabi napisał:

To ja Cie uspokoję. Różne typy tak mają. Każdy świeci nie równo. Zawsze można wymienić na inny model (jeśli się da).

...czyli niepotrzebnie się nakręcam skoro to jest "klasyka"
  • Poziom 36  
    Jakby mnie to nie pasowało i drażniło mnie, to bym zmienił model albo egzemplarz (może nie każdy ma taką różnicę, ale wątpię). A jeśli nie jest to jakos uciążliwe, to pozostał bym przy tym co jest.
    Ale to moje zdanie.
  • Poziom 16  
    Jestem z natury perfekcjonistą i chyba dlatego tak mnie to dręczy - prędzej sam fakt niż wrażenie wizualne skoro różnicy na pierwszy rzut oka nie widać tylko dopiero jak się wpatrzę.

przecież nie po to służy komputer aby ciągle mieć zmaksymalizowany notatnik z białym tłem :)