Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MEDION MD6155AN - TRYB SERWISOWY; TESTOWY jak wyjść?

tomcioski 18 Feb 2013 09:16 1770 7
    tomcioski
    Level 10  
    Witam, mam problem z MEDIONEM LCD. Ostatnio podczas włączania przypadkiem miałem dociśnięte przyciski panela i teraz na ekranie wyświetlają się różne ekrany testowe(tzn. kolorowa szachownica, kolorowe pasy itd.). Monitor nie reaguje na żadne przyciski. Podejrzewał, że to kwestia przyciśnięcia odpowiednich przycisków lub ich sekwencji. Proszę o pomoc
    tomcioski
    Level 10  
    Dzięki ale tego w tej instrukcji nie uwzględnili...
    lisek
    Service technician RTV
    No to tylko przez analogie z prockiem i płyta glówną .
    Musisz zobaczyć co pisze na Main , jaki procek .. i potem szukac na forum lub google.

Nie zaszkodzi wrzucic foto. Main i napisz jaki procek
  • Helpful post
    lisek
    Service technician RTV
    Masz wsad eeprom 24с16, nikt nie wie dlaczego ulatuje wsad przy kombinacji kiedy zaczyna potem pokazywać testy.
    przy zapisie eepromm jako 00 lub FF nic nie daje.
    Ulatuje tylko pewien obszar pamięci - komórki 00700 do 007FF.
    jak podaja po podstawieniu 0 w tych miejscach monitor startuje i procek zapisuje właściwe wartośći z flash.
    Org. wsad
    tomcioski
    Level 10  
    Myślałem, że sprawa zakończy się na wpisaniu odpowiedniej kombinacji przycisków... Niestety nie mam takiej podstawki pod ten układ, także muszę wybrać się do znajomego i u niego wpisać program. Dziękuję serdecznie za pomoc i dam znać po wpisaniu programu, czy sprawa została rozwiązana.
    robertamel
    Level 27  
    Potwierdzam, że przy opisanych objawach wystarczy przeprogramować pamięć eeprom, lub wymienić na nową zaprogramowaną wsadem md7494aq.rar zamieszczonym w tym temacie.