Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetofon kasetowy - paski napędowe: oryginalne modele czy zamienniki?

18 Lut 2013 10:07 1590 2
  • Poziom 8  
    Pytanie jest banalne i generalne - jak w temacie. Przysięgam, że szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi wprost. A niżej niż piaskownica chyba nie mogę zejść...

Czy chcąc wymienić 2 paski napędowe w magnetofonie kasetowym (Denon) powinny to być/muszą to być paski tego określonego typu (mam podane pełne nazwy tych 2 elementów w instrukcji obsługi ze schematami - też Denony akurat)? Podejrzewam, że mógłby być kłopot z ich dostaniem - choć może się mylę... Po wrzuceniu do wyszkiwarki w języku polskim wystąpiły tylko w jednym dużym sklepie, i to nawet nie było jasno podanej informacji, czy są dostępne, może sprowadzane z zagranicy.

A jeśli można użyć zamienników, to proszę podać mi podstawowe parametry rozmiarowe pasków, które mają mnie interesować (grubość, średnica...). Jakieś zalecenia przy kupnie - są lepsze/gorsze, czy "pasek to pasek"?
  • Poziom 36  
    Powiem tak: jak musisz wymienić to wymień na to co w ogóle dostaniesz, chyba nie możesz narzekać na nadmiar oferty takich pasków, jeśli długość się zgadza to już dobrze i magnetofon będzie działać dalej, kaseciaki już dawno wymarły a ty masz jakiegoś niedobitka, jeszcze niedawno na Allegro stacjonarne markowe w idealnym stanie chodziły od 10zł, nawet coś sam kupiłem. W Warszawie szukał bym na Wolumenie u Bajana, ma trochę tego.
  • Moderator
    Należy dobrać pasek o możliwie zbliżonych do oryginału parametrach (średnica i grubość). Oryginalne paski sprzętu AV trudno dostać, często jest to wręcz niemożliwe.