Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Odea Giro PLus - miga intensywnie czerwony wykrzyknik

Igor1930 18 Feb 2013 10:10 3924 3
    Igor1930
    Level 9  
    Witam. Mam problem odnośnie expresu Saeco Odea Giro Plus . Popełniłem błąd przy podłączaniu wtyczki do przepływomierza gdy go czyściłem i podłączyłem ją przypadkiem (w pośpiechu) nie na 3 a na 2 piny i uruchomiłem expres i pompkę. Wtedy zaczął migać czerwony wykrzyknik w sposób intensywny , informujący ,że nie ma wody w obiegu. Gdy zauważyłem nieprawidłowe podłączenie i zmieniłem na odpowiednie, problem nie zniknął. Mogę odkamieniać, pompka pompuje wodę i woda wychodzi dyszą pary ale wykrzyknik ciągle miga i nie da się zrobić kawy. Wygląda to tj. przepływomierz nie informował że woda jest w obiegu. Można coś z tym jeszcze zrobić, jest możliwość aby zresetować jakoś elektronikę? Czy może przez to uszkodziłem moduł sterujący ? Mam nadzieję ,że nie. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za każdy pomysł.
    Igor1930
    Level 9  
    Widzę, że nikt nie wie co to mogło spowodować i jak to naprawić. Chciałbym wiedzieć chociaż co trzeba wymienić. Okoliczni fachowcy zajmujący się AGD nie wiedzą co się mogło stać. Proszę bardzo, może jednak ktoś tutaj się zna na tym i mógłby mi doradzić co zrobić.
    Patryk L

Level 16  
    zacznij od podmiany przepływomierza na nowy/używany sprawny. jesli nie pomoże to zostaje juz tylko moduł.
    arekb81
    Level 27  
    Najprawdopodobniej cieknie zawór pary i woda zalewała przepływomierz. Sprawdź, czy wtyczka i styki przy przepływomierzu nie są zaśniedziałe.