Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson PX730WD - Zatkany kolor Magenta

Gigooo 18 Feb 2013 10:39 2283 3
    Gigooo
    Level 8  
    Witam. Mam urządzenie wielofunkcyjne Epson PX730WD już prawie rok, zakupiłem go wraz z CISSem i nie sprawiało problemów, aż do niedawna. Chciałem sprawdzić drożność dysz i wszystkie kolory są drożne oprócz Magenta, która na teście ma tylko kilka dysz drożnych. Zakupiłem specjalny płyn udrażniający tylko nie wiem gdzie go wstrzyknąć ponieważ drukarka nie ma bezpośrednio kartridżów na głowicy lecz w osobnym miejscu i tusz jest wprowadzony rurkami do głowicy. Wysłał bym ją na gwarancję ale codziennie muszę drukować ważne dokumenty w kolorze czarnym i nie mogę sobie pozwolić na długą przerwę w braku drukarki.
    Gigooo
    Level 8  
    Rozebrałem głowicę na części pierwsze, wszystko przepłukałem specjalnym płynem, poskładałem i gdy włączę drukarkę to najprawdopodobniej na samym początku resetuje się ona a następnie czyści dysze i nagle się wyłącza. Co może być tego przyczyną? Czy mogło się coś uszkodzić?
    simur
    Level 10  
    witam, czy poradziłeś sobie z tym problemem ? Ja też muszę przeczyścić głowicę w tej drukarce i nie wiem czy się za to brać ? Jak wyjąć wogóle tą głowicę na wierzch ?
    Gigooo
    Level 8  
    Zapomniałem o tym temacie. Ale co do naprawy głowicy to nie ma takiej możliwości (nowa kosztuje tyle co drukarka). Jak ci się zepsuje to możesz ją wyrzucić. Dwa Epsony PX730WD mi się zepsuły i od kiedy kupiłem laserową brothera zapomniałem o problemach z drukowaniem. Koszt wydruku bardzo niski (stosuję zamienniki tonera z alledrogo), jakość tekstu dużo lepsza i prędkość nieporównywalnie większa niż w epsonie.