Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet 0089 - Junkers pali, ale leci zimna woda

18 Lut 2013 10:50 8256 4
  • Poziom 2  
    Witam!

W wynajetym mieszkaniu mam junkers termet 0089 i problem jak opisałem w temacie. Piecyk pali bardzo mocno. Jak odkręca się ciepłą wodę, to przez kilka sekund leci wrzątek dosłownie, a później już zimna woda, mimo tego, że piec dalej pali. Wie ktoś, co może być przyczyną tego?

Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Po pierwsze, twój podgrzewacz to Termet. Więc z Junkersem nie wiele go łączy...
    Po drugie, opisane objawy wskazują na koniecznośc solidnego przeglądu serwisowego. Tak z ciekawosci, kiedy ostatnio serwisant go oglądał?
  • Poziom 2  
    Nie wiem kiedy ostatnio był serwisowany. Wprowadziłem się na mieszkanie 3 tygodnie temu, właścicielka mówi że podgrzewacz działa bez zarzutu i nie trzeba nikogo wzywać. Dlatego próbuję sam dojść do tego co może być przyczyną, a jeżeli sam nic nie wykombinuję to na własną rękę zamówie jakiś serwis.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    W przypadku podgrzewacza świeczkowego może być tak, że pierwszy strumień wody parzy, gdyż jest ona ogrzana od stale palącej się świeczki (może parzyć, gdy płomień świeczki jest zbyt duży). Ogólnie, piecyk wymaga przeczyszczenia i regulacji. Prawdopodobnie świeczka była przeczyszczana szpilką (zbyt grubą) i dysza uległa rozkalibrowaniu, więc powinno się ją wymienić (można podregulować śrubką, ale to nie jest najlepsze, gdyż przy przykręceniu śrubki prawie do max. może się przy niej zapychać -wiem to z praktyki). Niedogrzewanie wody prawdopodobnie spowodowane jest zanieczyszczoną nagrzewnicą. Lamelki mogą być pokryte grubą warstwą sadzy, nagaru i nie przekazują ciepła wodzie. Warto sprawdzić, czy aby nie są odlutowane od rurek (przepalona nagrzewnica) - wtedy pozostaje jedynie wymiana nagrzewnicy - rzadko który rzemieślnik podejmie się ponownego przylutowania użebrowań. Osadzanie się nagaru może być spowodowane złym spalaniem gazu, np. na skutek niedoboru powietrza w łazience, lub piecyk był rozreguloway i płomień był zbyt duży (ustawiono na znacznie większe obciążenie cieplne niż przewidywał producent). Do wyczyszczenia trzeba wyjąć nagrzewnicę. Palnik główny też powinien być przeczyszczony. Dobrze jest sprawdzić, jak się ma to niedogrzewanie wody do zużycia gazu (rachunków za gaz).