Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung PS42B450B1W - jaki tranzystor wstawić

pc serwis 18 Feb 2013 13:16 2433 6
    pc serwis
    Level 13  
    W telewizorze uszkodzone są dwa tranzystory w module 42u2 x-buffer o nr: Pcb: LJ41-06615A Pba: LJ92-01672A o symbolu IRG7S313U. Są to tranzystory Q4503 i G4504, których nigdzie nie mogę dostać. Proszę o poradę jaki osiągalny zamiennik mogę wstawić.
    pc serwis
    Level 13  
    Dzięki Lisek za pomoc. Jutro kupie i podstawię nowe tranzystory. Szukam przyczyny dlaczego te tranzystory uległy uszkodzeniu lecz nic nie mogę znaleźć. W modułach żadnych zwarć na tranzystorach czy tez diodach nie widać. Telewizor najpier stracił obraz, głos i sterowanie było w porządku. Na nastepny dzień po właczeniu wszystko wróciło do normy a po tygodniu znów znikł obraz i już się nie pojawił. Jedyne co znalazłem to uszkodzone te tranzystory i bezpiecznik.
    pc serwis
    Level 13  
    podstawiłem dzisiaj tranzystory na BUP213 -takie dobrał mi sprzedawca w sklepie, wymieniłem uszkodzony bezpiecznik 1A i dalej nic. Telewizor się włącz, jest głos lecz ekran ciemny brak treści i podświetlenia. Napięcia VS, VA, Vsc, Vg zgodne z opisem na naklejce. Z zasilacza wychodzi również 5,3V i 15V. Czy ktoś może udzielić mi wskazówek?
    jfranc
    User under supervision
    pc serwis wrote:
    podstawiłem dzisiaj tranzystory na BUP213 -takie dobrał mi sprzedawca w sklepie, wymieniłem uszkodzony bezpiecznik 1A i dalej nic. Telewizor się włącz, jest głos lecz ekran ciemny brak treści i podświetlenia. Napięcia VS, VA, Vsc, Vg zgodne z opisem na naklejce. Z zasilacza wychodzi również 5,3V i 15V. Czy ktoś może udzielić mi wskazówek?

Oddaj do normalnego serwisu. Nie naciągaj ludzi! Skasuj z profilu specjalizację - serwis rtv.
    lisek
    Service technician RTV
    Y-SUS : PCB.No.:LJ41-05779A (LJ92-01582A)
    X_SUS: PCB No: LJ41-05780A

dla panelu S42AX-YB07

Pisanona forum o tr. autonomicznym dla tego "szkła"
    Dowiesz sie przy tym czy to panel/Logic czy np. coś na Main
    pc serwis
    Level 13  
    Tryb autonomiczny nie wchodzi. Ekran jest czarny.