Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Focus 1,8 TDDI gaśnie po nagrzaniu gaśnie

delbeta2 18 Lut 2013 13:54 4656 7
  • #1 18 Lut 2013 13:54
    delbeta2
    Poziom 9  

Witam wszystkich miłośników Focusów. Niedawno za psie pieniądze kupiłem w Niemczech w idealnym stanie od kobiety Forda z 2000 roku z przebiegiem 200000 km. Moim problemem w tym samochodzie jest to, że samochód rano, gdy jest zimny odpala pięknie, nie dymi, nie klekocze, ale po jakimś czasie gdy złapie większą temperaturę zaczyna nierówno pracować, a następnie gaśnie. Odczekuję jakąś chwilę i przekręt stacyjki im motor ponownie ożywia się i pięknie pracuje, łapie temperaturę, zaczyna nierówno pracować, a po chwili gaśnie i mogę tak w kółko opisywać. Przecieków zero - wizualnie jak nowy. Moje pytanie jest banalne - co mnie czeka, aby doprowadzić tego diesla do życia. Ja mam trzy podejrzenia:
    1. Siedzi sterownik pompy.
    2. Oprócz sterownika mechanicznie uszkodzona pompa wtryskowa.
    3. Zawalony może filtr paliwa.
    Nie wiem jeszcze dokładnie o co biega i nie miałem go jeszcze pod komputerem. Proszę o pomoc życzliwych ludzi. Pozdrawiam.

0 7
  • #2 18 Lut 2013 16:59
    leonek4
    Poziom 28  

Takie rzeczy jak filtr paliwa (powietrza) to wymień od razu na pewno nie zaszkodzi a pomoże.
    Koniecznie diagnostyka komputerowa.

0
  • #3 18 Lut 2013 17:02
    ssb.mixer
    Poziom 17  

Te słynne TDDI mają wadę projektową w postaci wirnika pompy paliwa produkującej opiłki, które zasyfiają cały układ paliwowy i zapychają wtryskiwacze. Trzeba pompę wymienić, wymyć układ paliwowy i zrobić porządek z wtryskami.

0
  • #4 18 Lut 2013 17:12
    misiek-888
    Poziom 35  

Uszkodzony czujnik obrotów wałka pompy wtryskowej.

0
  • #5 18 Lut 2013 18:55
    delbeta2
    Poziom 9  

Dziękuję Panowie za podpowiedz. Wymieniłem już filtry dalej tak samo ale nie szkodzi tak trzeba wymienić. Dodam, że silnik pięknie pracuje ale na wolnych obrotach i nie gaśnie ale jak dodam gazu to po chwilce gaśnie dochodząc d0 5000 obrotów, wskazóka pozostaje na tych obrotasch i zapala się kontrolka od świec żarowych. Natychmiast wyłączam zapłon i ponownie start silnika i znowu pieknie odpala na strzała i chodzi na wolnych obrotach jak pszczółka, dodaję gazu i np przytrzymuję na 3tyś obrotów na około 5 sek i gaśnie, nastychmiast odpalam i chodzi na wolnych pieknie zimny czy ciepły. Może ktoś miał taką usterkę i doradzi.

0
  • Pomocny post
    #6 18 Lut 2013 19:02
    misiek-888
    Poziom 35  

Focus 1,8 TDDI gaśnie po nagrzaniu gaśnie Miałem identyczną usterke i wymieniłem

misiek-888 napisał:
    czujnik obrotów wałka pompy wtryskowej.

0
  • #7 18 Lut 2013 19:42
    delbeta2
    Poziom 9  

MISIEK dzięki ci serdecznie ale powiedz gdzie mozna kupić ten czujnik obrotów wałka

2
  • #8 29 Mar 2013 14:47
    delbeta2
    Poziom 9  

Temat zamykam. Moja fokę uzdrowiłem a był to uszkodzony sterownik pompy wtryskowej, sterownik nie do naprawy, kupiłem nowy i wszystko śmiga, jedna w tym radość, że pompa mechanicznie nie była uszkodzona.

0