Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[KiCad] Prośba o ocenę projektu płytki

DooBLER 18 Lut 2013 14:11 1902 3
  • #1 18 Lut 2013 14:11
    DooBLER
    Poziom 12  

Witam.

Proszę o ocenę projektu płytki prostego selektora wejść.

Założenia jakie mną kierowały przy tworzeniu tej płytki:
    - łatwość do wykonania metodą termotransferu (czyli w miarę szerokie ścieżki i duże odstępy między nimi).
    - laminat mam dwustronny ale chciałem jak najmniej ścieżek prowadzić po stronie elementów, związane jest to z poprzednim punktem.
    - sterowanie selektorem wejść ma się odbywać za pomocą przycisku i pilota - odbiornik IR i przycisk będą na osobnej płytce podłączonej do goldpinów obok wyjść INT0 i INT1 mikrokontrolera.

Uwagi:
    - linie na warstwie rysunkowej oddzielają przestrzenie na których nie ma miejsca na ustawianie elementów.
    - dwa koła na warstwie dodatkowej dolnej to otwory, w których są "kolumny" do skręcania obudowy.

[KiCad] Prośba o ocenę projektu płytki

0 3
  • #2 18 Lut 2013 23:04
    marco47
    Poziom 41  

Do tak prostego układu nie potrzeba płytki dwustronnej. :D
    Obróć Atmegę o 90° w lewo wtedy ścieżki będą mniej zawiłe.

Zresztą po niewielkiej korekcie większości elementów płytka będzie mogła być wykonana jako jednowarstwowa o niewielkim skomplikowaniu ścieżek.

0
  • #4 06 Mar 2013 13:21
    DooBLER
    Poziom 12  

Na początku przepraszam, że tak długo nie odpisywałem, ale musiałem przerwać prace nad tym projektem na kilka dni...

Dzięki za podpowiedzi.

Otwór na śrubkę przy bezpieczniku pewnie wywalę, bo tak mała płytka nie potrzebuje aż tylu.

Co do ścieżek N-000015 i GND to chyba tak bardzo nie przeszkadza ich szerokość, jest to tylko zasilanie dla przekaźników. Poprowadziłem je po stronie elementów, bo tak było najłatwiej sprawić by łączyły się tylko w jednym miejscu z zasilaniem mikrokontrolera.

Moja "wiedza elektroniczna" jest raczej uboga (lepiej znam się na programowaniu) więc jeśli ktoś ma coś jeszcze do dodania, to bardzo proszę.

0