Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Timer Atmega - Atmega32 timer jako licznik impulsów BASCOM

daniel1587 18 Lut 2013 17:48 3570 3
  • #1 18 Lut 2013 17:48
    daniel1587
    Poziom 10  

Witam mam prosty program. Timer zlicza naciśnięcia przycisku. Problem polega na tym że po jednokrotnym naciśnięciu wartość zwiększa się o jakąś ilość (nie zawsze o 1). Jak temu zaradzić? np. żeby zmiana stanu licznika była możliwa tylko co określony odcinek czasu.

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 3
  • #2 18 Lut 2013 18:00
    netotron
    Poziom 26  

Witam
    Patrz DEBOUNCE pin_portu , stan , etykieta w Help

0
  • #3 18 Lut 2013 18:08
    Rokita1993
    Poziom 19  

Witam zastosowanie timera w konfiguracji licznika w takim wypadku się nie sprawdzi. Naciśnięcie i puszczenie niesie za sobą efekt uboczny czyli drgania styków. Przez to twój licznik przy jednym naciśnięciu przycisku zalicza kilka impulsów. Taka konfiguracja timera jest przystosowana do stabilnych (czyt. nie drgających sygnałów) .

Zamiast zaprzęgać do tego licznik zadeklaruj zmienna (typ zmiennej już zależy od tego do ilu chciałbyś zaliczać) a następnie zwiększaj wartość tej zmiennej z każdym naciśnięciem przycisku.

Pozdrawiam :)

0
  • #4 18 Lut 2013 20:07
    daniel1587
    Poziom 10  

To rozwiązanie chcę użyć do zliczania sygnałów z czujnika. Na chwilę obecną zliczam impulsy na zmiennej i jest taki efekt, że w trakcie zliczania program wykonuje zliczanie i nie mam możliwości przełączać innych wyjść. (zliczanie jest jednym etapem gdzie musi zostać wykonana określona liczba obrotów)

0