Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka Amica FK322.2FZV sygnalizacja błędu HI i blokowanie się wyświetlacza

18 Lut 2013 17:51 5280 3
  • Poziom 8  
    Od listopada 2009r jestem posiadaczem lodówki Amica FK322 Poza okresowym warczeniem nie miałam z nią żadnych problemów.Od 1 lutego 2013r zgłoszona do naprawy do serwisu ( jest na 5 letniej gwarancji ) z uwagi na pojawiajacy się błąd HI. Pierwsza sugestia serwisu to dokładne rozmrożenie lodówki na min 24-48 godzin , niestety nic nie dała. Po wymianie modułu jest jescze gorzej ponieważ zaczęła skakać również temperatura w chłodziarce. Sygnalizacja błedu HI następuje przy róznych temp np.-8 do -1 a ostatnio nawet przy 0 do +4 stopnie. Zauważyłam że temperatura w zamrażalniku rośnie i dopiero zaczyna spadać jak pojawi się błąd i tak skacze wokoło.Czasami mam wrażenie że lodówka pracuje a niestety wyświetlacz pokazuje wzrost temperatury.Nie potrafię rozpoznać czasu pracy i spoczynku. Wyświetlacz potrafi się również blokować na temperaturach nastawu -18/+6.Wydawałoby się że wszystko OK ale termometr w komorze zamrażalnika pokazuje niestety wzrost temperatury. Odłączenie zasilania ( po takim zablokowaniu) automatycznie wskazuje temperatury dużo wyższe np. -8 stopni. Do dnia wczorajszego maksymalna temp zamrażalnika wynosiła -2 , dzisiaj już nawet wzrosła do +3 a chłodziarka do +15.Serwis sugerował uszkodzenie czujnika ale oficjalnie każa czekać. Tylko ile? Mam wrażenie że to ewenement wady i nie bardzo wiedzą co tak naprawdę mogło się jeszcze uszkodzić. Może ktoś z Państwa spotkał się z taką wadą?.Proszę o podpowiedź co mogło ulec uszkodzeniu? Z góry dziękuję.»
  • Poziom 8  
    Jestem zawiedziona że nikt mi nic nie podpowiedział..Rzekomo to trudny temat.Czekałam cały miesiąc żeby się dzisiaj dowiedzieć że lodówka ma zostać zabrana do serwisu, do naprawy.Najpierw mówili o elektronice , teraz o napełnieniu układu chłodniczego.Szkoda tylko że na taka diagnozę tyle czekam a lodówka nadal niesprawna. W poniedziałek tj. 21 dni roboczych od zgłoszenia mają ją zabrac do serwisu. Mam nadzieję że ją naprawią... jedno pewne następnym razem lodówki tej firmy nie kupię.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Troche to trwało i stąd pozostaje lekki niesmak.W dniu dzisiejszym 12.03 dostałam pismo z Amica o braku możliwości dokanania naprawy gwarancyjnej z decyzją o wymianie sprzętu na wolny od wad.