Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BOSCH HMT 85ML53 - Kuchenka mikrofalowa wyłącza się po 5 sekundach

18 Feb 2013 18:08 5883 12
  • Level 15  
    Jak w temacie kuchenka mikrofalowa BOSCH HMT 85ML53 po włączeniu, wyłącza się po 5 sekundach ale nie jest to regułą, czasami normalnie podgrzewa. W ciągu tych 5 sekund podgrzewa.
    Czy ktoś wie czemu tak się dzieje?

Z góry dziękuje za pomoc.
  • TespolTespol
  • Level 18  
    Konieczna będzie regulacja zamka drzwi
  • TespolTespol
  • Level 18  
    Musisz wyjąć urządzenie z zabudowy. Z tej strony z której otwierają się drzwi urządzenia z boku są 2 naklejki które musisz zerwać. Pod nimi są 2 otwory i w nich są śruby które luzujesz. Przesuwasz zamek i tymi śrubami kontrujesz. Postaraj się przesunąć zamek w stronę przodu urządzenia i dokręć je. Testuj. Nie poddawaj się a dasz radę.
  • Level 15  
    OK spróbuję. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć co ma wspólnego zamek do wyłączania się mikrofalówki - czy tam jest jakiś czujnik?
  • Level 18  
    Są tam mikrowłączniki i jeśli któryś będzie w złej pozycji to taki będziesz miał efekt. Moduł zinterpretuje to jako niezamknięte drzwi. To że działa przez 3 sekundy nie znaczy że podgrzewa. Mierzyłeś pobór prądu?
  • Level 18  
    Cały rygiel z kontaktami to jeden element. Z mikrofalówkami nie radziłbym napraw w domowym zaciszu. Rozebrać zamek nie problem, przesunąć i złożyć też nie, ale wycieki mikrofal się zdarzają potem i może być już nieśmiesznie.
  • Level 18  
    Faktycznie wezwij serwis autoryzowany jeśli nie masz z tym do czynienia na codzień.
  • Level 39  
    gizmex wrote:
    Czy w domowych warunkach można sprawdzić czy jest "wyciek mikrofal" ?
    Nie. Chyba że masz na myśli pomiar czasu do utraty wzroku.
  • Level 15  
    Problem wciąż nierozwiązany. Czy nadmuch powinien od razu się włączać po uruchomieniu ? Bo w ogóle się nie włącza i w środku strasznie paruje...
  • Level 1  
    Witam. Dołączam do tematu. Mam ten sam problem z tą samą mikrofalą. Na mocy 900W wyłącza się po 5-7 sekundach i otwierają się drzwi. Na mocy 600W to samo, natomiast na 360W przeważnie pracuje bez zarzutu.
    Panowie z serwisu firmowego z Poznania naprawiali ja 2 razy i NIE DALI RADY, wmawiając mojej żonie, że to wina gniazdka (ha,ha,ha). Oczywiście urządzenie sprawdziłem na innym kablu i nadal się wyłącza oraz otwiera drzwi.
    Czy ktoś zna odpowiedź na to tajemnicze zjawisko ?
  • Level 15  
    Ja się Uporałem z problemem. Miałem uszkodzony przekaźnik AQH2223 i spalony wiatrak. Po wymianie problem ustał a mikrofalówka działa jak nowa.