Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win Fast PVR2000 - Po podłaczeniu dekodera Manta obraz ,,skacze"

1daro 18 Lut 2013 18:48 2346 4
  • #1 18 Lut 2013 18:48
    1daro
    Poziom 12  

Witam. Podłączyłem do tej karty tv dekoder Manta DVBT 02 poprzez kabel s video i przy użyciu przy użyciu przejściówki z euro na s video i mam taki problem, że jak włącze program i przełącze na tryb svideo to obraz skacze i jest mocno zniekształcony. Czy coś nie tak z połaczeniem , a może sterowniki musze jakieś pobrać do karty tv? Czasem jest nawet brak obrazu tylko niebieski ekran.

0 4
  • #2 19 Lut 2013 18:48
    anmedia
    Poziom 39  

1daro napisał:
    przełącze na tryb svideo to obraz skacze i jest mocno zniekształcony.

Sygnal z dvd moze wychodzic zabezpieczony. Sprobuj euro-chinch i w karcie do gniazda Video In (o ile pamietam zolte gniazdo).
    1daro napisał:
    a może sterowniki musze jakieś pobrać do karty tv?

Zalezy jaki system, pod windows XP byly obowiazkowe z oprogramowaniem dolaczonym na CD. Pod Win Vista i Win7 byla koniecznosc doinstalowania zustawieniem kompatybilnosci (podstawowe byly w systemie).

0
  • #3 19 Lut 2013 18:51
    1daro
    Poziom 12  

Dziś udało mio się uzyskać obraz na kompie z dekodera ale jest on czarno-biały. Co z tym zrobić? Obraz uzyskałem gdy w dekoderze w ustawieniach wybrałem wyjście video jako RGB, a w karcie tv obraz CVBS bo na svideo skacze na boki i jest zniekształcony. Pomocy, mam windowsa Xp.

0
  • #4 19 Lut 2013 19:12
    anmedia
    Poziom 39  

Zmien standard z NTSC na PAL lub na odwrot zalezy jaki wychodzi z VHSu

-1
  • #5 19 Lut 2013 21:00
    1daro
    Poziom 12  

Zmieniałem te standardy w ustawieniach karty tv i na Pal jest obraz stabilny ale czrnobiały, a NTSC jest mocno zniekształcony a na secam jest lekko kolorowy ale te kolory są rozmyte. A może w menu manta zmienić z PAL na NTSC? Nadal nie rozwiązałem problemu.

0