Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta DVBT 01 - Nie trzyma programów

karek82 18 Lut 2013 19:02 6513 22
  • #1 18 Lut 2013 19:02
    karek82
    Poziom 11  

Witam. Od jakiegoś czasu mam podłączony ten dekoder wszystko działa tylko co parę dni sam od siebie się rozprogramowywuje. Dzwoniłem do sklepu technik powiedział mi jak go dobrze ustawić i nic. Mam pytanie czy to kwestia ustawienia czy dekoder wadliwy. Znajomi twż mają ten model i też się tak dzieje - co może być przyczyną ?? Z góry dzięki

0 22
  • #2 18 Lut 2013 20:52
    h jaworski
    Specjalista AGD

Zależy co rozumiesz pod pojęciem sam się "rozprogramowywuje". Myślę że po czasie programów nie ma wcale to mozna sprzęt sprawdzić jeszcze na innej antenie jak to nie pomoże to zwrócić do sprzedawcy.

0
  • #3 18 Lut 2013 21:10
    karek82
    Poziom 11  

Najpierw wyszukuje automatycznie programy, później je sobie układam jak mi wygodnie np: 1- TVP 1, 2- TVP-2, 3- polsat, 4 - TVN, po kilku dniach są wszystkie programy tylko porozrzucane losowo jak gdyby tuner sam na nowo rozpoczął wyszukiwanie. Aktualizacje mam wyłączone

0
  • #4 19 Lut 2013 09:52
    irekr
    Moderator

Jeżeli masz jeszcze paragon lub kartę gwarancyjna to wymień ten dekoder. Manta to dość prymitywne urządzenie - nie jest szczytem jakości. Częsta usterka, podobnie jak samoistne wyłączanie i brak możliwości włączenia...

0
  • #5 19 Lut 2013 16:23
    karek82
    Poziom 11  

Jasne że mam. Co do jakości to się zgadzam. Ale żeby w 3 dekoderach działo się tak samo to dziwne ( u mnie i znajomych ten sam problem )

0
  • #6 26 Lut 2013 19:26
    karek82
    Poziom 11  

Dalej to samo. Dzwoniłem do serwisu MANTY i tam: ustawić sortowanie według LCN a LCN ma być wyłączone tak zrobiłem i 2 dni znów programy losowo. Miał ktoś też podobny problem ??? Rozumiem jeden może być felerny ale żeby 3 szt ???

0
  • #7 26 Lut 2013 19:29
    LeDy
    Poziom 43  

karek82 napisał:
    Dalej to samo. Dzwoniłem do serwisu MANTY i tam: ustawić sortowanie według LCD a LCN ma być wyłączone tak zrobiłem i 2 dni znów programy losowo. Miał ktoś też podobny problem ??? Rozumiem jeden może być felerny ale żeby 3 szt ???
    O tym to już było a ci co ci podpowiadali nie mają pojęcia o czym piszą. LCN wyłączone i sortowanie zmienione.

0
  • #8 26 Lut 2013 19:35
    karek82
    Poziom 11  

Jak by kolega mógł podać jak ustawić albo podaj link będę wdzięczny.

0
  • #9 26 Lut 2013 21:12
    LeDy
    Poziom 43  

karek82 napisał:
    Jak by kolega mógł podać jak ustawić albo podaj link będę wdzięczny.
    Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem.

1
  • #10 27 Lut 2013 00:49
    karek82
    Poziom 11  

LeDy napisał:
    LCN wyłączone i sortowanie zmienione.
    Czytać potrafię a kolega ? Pisałem parę postów wyżej (6) że mam wyłączone i dalej tak się dzieje !!!!!!!!!!! Jak ustawić sortowanie według czego ???

0
  • #11 27 Lut 2013 17:09
    LeDy
    Poziom 43  

karek82 napisał:
    LeDy napisał:
    Czytać potrafię a kolega ? Pisałem parę postów wyżej (6) że mam wyłączone i dalej tak się dzieje !!!!!!!!!!! Jak ustawić sortowanie według czego ???
    Jednak bez zrozumioenia. Pozostaje to twoim problemem. Jak masz wyłączone to wg. czego chcesz?

0
  • #14 28 Lut 2013 20:51
    andpol 33
    Poziom 34  

Niektóre Wiwy mają podobnie i nic z tym nie idzie zrobić. Jak operator coś zmienia, lista idzie w rozsypkę. Na niektórych Fergusonach jest też podobnie. Nie wiem, czy aktualizacja oprogramowania coś pomaga, bo w wymienionych odbiornikach nie była robiona.

0
  • #15 28 Lut 2013 20:56
    LeDy
    Poziom 43  

andpol 33 napisał:
    Niektóre Wiwy mają podobnie i nic z tym nie idzie zrobić. Jak operator coś zmienia, lista idzie w rozsypkę. Na niektórych Fergusonach jest też podobnie.
    I Wiwy i Opticumy i wiele innych tak mają jak operator miesza. U niego jednak jest co innego tylko, że on tego nie przyjmuje.
    Co za IDIOTA, IDIOCI, wymyślili aby było obowiązkowe sortowanie wg. czegoś. Nawet jak jest w miarę to debile wymyślają sortowanie wg. HD np. bo nie ma innego wyboru.

-1
  • #16 28 Lut 2013 21:00
    andpol 33
    Poziom 34  

Chyba czegoś nie doczytałem, bo kolega pisze, że mu się lista rozsypuje, czyli to samo. Co jest ciekawe, w moim regionie lista się rozsypuje, gdy są zaprogramowane wszystkie 3 Muxy. Jeżeli zaprogramuje się tylko MUX-1 i MUX-2 lista się trzyma.

0
  • #17 28 Lut 2013 21:15
    LeDy
    Poziom 43  

andpol 33 napisał:
    Chyba czegoś nie doczytałem, bo kolega pisze, że mu się lista rozsypuje, czyli to samo. Co jest ciekawe, w moim regionie lista się rozsypuje, gdy są zaprogramowane wszystkie 3 Muxy. Jeżeli zaprogramuje się tylko MUX-1 i MUX-2 lista się trzyma.
    Toż ja też o "rozsypywaniu " listy piszę. Może to ,dotrze do tych co piszą oprogramowania - nie zmuszać do wybierania sortowania.
    JA MAM DECYDOWAĆ O WSZYSTKIM.

-1
  • #18 03 Mar 2013 14:59
    karek82
    Poziom 11  

LeDy napisał:
    Wygląda na to, że i łopatą ci się nie nakładzie. Pisałem jak!

Gościu pisałeś jak ustawić LCN a o sortowaniu nic nie pisałeś więc przestań pisać głupoty.
    LeDy napisał:
    U niego jednak jest co innego tylko, że on tego nie przyjmuje.
    Rozwala mi się lista programów więc czego mam nie przyjmować do wiadomości. Widzę że kolega LeDy wielki teoretyk, gdyby dostał śrubokręt do ręki to by sobie krzywdę zrobił. Założę się że nawet nie widział kolega LeDy menu manty na żywo.

0
  • #19 03 Mar 2013 15:05
    LeDy
    Poziom 43  

karek82 napisał:
    LeDy napisał:
    Wygląda na to, że i łopatą ci się nie nakładzie. Pisałem jak!

Gościu pisałeś jak ustawić LCN a o sortowaniu nic nie pisałeś więc przestań pisać głupoty.

Cytat:
    Nie pisałem? Ucz się czytać ze zrozumieniem "gościu".
    Cytat:
    nie widział kolega LeDy menu manty na żywo
    Co za różnica czy Manta czy inny? Wszystkie są podobne a i oznaczenia też mają ten sam sens. To pogrubione to dla nauki .

-1
  • #20 03 Mar 2013 15:18
    karek82
    Poziom 11  

LeDy napisał:
    Cytat:

W menu manty trzeba wybrać LCN włączone czy wyłączone
    a w sortowaniu też trzeba wybrać jedną z opcji o których kolega nie pisze ani słowem. Więc sie pytam jak ustawić sortowanie? Z czytaniem i rozumieniem nie mam problemu ale Ty to chyba tak

0
  • #21 03 Mar 2013 20:28
    LeDy
    Poziom 43  

karek82 napisał:
    LeDy napisał:
    Cytat:

W menu manty trzeba wybrać LCN włączone czy wyłączone
    a w sortowaniu też trzeba wybrać jedną z opcji o których kolega nie pisze ani słowem.
    Więc sie pytam jak ustawić sortowanie? Z czytaniem i rozumieniem nie mam problemu ale Ty to chyba tak

Dalej nie rozumiesz co się do ciebie pisze! Łopatą ci tego nie podam. Taki jezdem, że ........... nie cierpię zwłaszcza jak biorą się za coś nie mając pojęcia.

0
  • #22 30 Maj 2013 10:43
    Schaolin360
    Poziom 7  

Ja mam dekoder Ce-t i u mnie też jak operator coś robi wszystko się rozsypuje, nie da się jakoś trwale zapisać listy np. Na pendrive !?

0
  • #23 02 Cze 2013 15:42
    karek82
    Poziom 11  

Za to ty masz pojęcie śmiechu warte. Dzięki Za pomoc tym co pisali na PW

Moderowany przez Olek II:

Co z tego wynika? Zasady obowiązujące na forum i dobre wychowanie nakazuje podzielić się zdobytą wiedzą na założony temat, by inni w podobnym przypadku mogli skorzystać. Wyśmiewanie kolegów jest co najmniej nie na miejscu i łamie regulamin forum pkt 3.1.9. Temat otworzyłem czekając na opis.

0