Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie Stereo - głośniki, CD, wzmacniacz

kamazzz 18 Lut 2013 19:24 1542 6
  • #1 18 Lut 2013 19:24
    kamazzz
    Poziom 8  

Witam serdecznie.
    Chciałem zbudować sobie jakiś ciekawy, tani zestaw stereo. Szukam czegoś w miarę małego i kompaktowego. Pomyślałem więc o jakieś mini wieży np: Onkyo cr-185. Gra podobno nieźle i jest tani. Teraz szukam jakiś głośników. Najchętniej kupił bym coś używanego, ale na allegro jest dużo śmieci, więc nówki (używane nówki) wchodzą też w grę. Tanie czyli powiedzmy na orbicie 200 zł. Czy możecie polecić coś wartego zainteresowania? Czy takie składanie przyniesie dobre rezultaty?

Na koniec dodam, że ewentualne niedoskonałości w brzmieniu jestem w stanie wyprostować kablami głośnikowymi - mam ich trochę.

Liczę na Waszą pomoc,
    Pozdrawiam Kamil

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 19 Lut 2013 09:14
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie przeceniał bym wpływu kabli na dźwięk. ;)
    Ale mam prośbę do wszystkich. Autor wątku wkłada patyk w mrowisko, więc nie podejmujmy tego tematu.

Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na system? Skąd ta "miniaturyzacja"? Jakie gatunki muzyczne preferujesz?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 19 Lut 2013 17:39
    kamazzz
    Poziom 8  

To mrowisko to do tych kabli tak? Jeżeli tak, to w takim razie sam nie będę jedną z mrówek :)

Cena - górna granica nie jest ustalona. Mógłbym powiedzieć, że ważny jest dla mnie efekt, ale to bez sensu, bo nie mam 20k na sprzęt. Powiedzmy że cena ma być studencka :) albo jak w przetargach - najniższa cena wygrywa. Dla sprecyzowania ... może do 400zł ?
    Miniaturyzacja - zwyczajnie, brak miejsca na rozstawienie sprzętu. Mam dobre wspomnienia związane z Piano Craftem i jest on dla mnie wzorem takich "małych" sprzętów, więc w tą stronę się kierowałem.
    Muzyka - gitarowa, nie jestem bassheadem, mile widziany tuner FM.

Pozdrawiam
    KJ

EDIT:
    Może coś z tego by dało rade:
    Technics HDV600
    YAMAHA CRX-TS20
    Chyba dochodzę do wniosku, że za taką kwotę średnio można coś kupić?

0
  • #4 20 Lut 2013 14:30
    przemo-lukas

Mając skromny budżet i mało miejsca poszedł bym w nieco innym kierunku. A mianowicie: mikroforum 608, Fostex T-7 lub AKG 530, CD Philips z dostępnym laserem. W 500zł bez problemu się zamkniesz. ;)

0
  • #5 20 Lut 2013 20:01
    kamazzz
    Poziom 8  

Zestaw słuchawkowy to jest rzeczywiści wyjście, ale uważam to za półśrodek. Nie jest to ani wygodne na dłuższą metę, ani nie jest to "prawdziwe" stereo.
    To jak Forumowicze, pomożecie? :)

0
  • #6 20 Lut 2013 23:57
    przemo-lukas

1. Moim zdaniem ten zestaw słuchawkowy jest bezkonkurencyjny dla "prawdziwego" stereo w tej cenie. Pod każdym względem.
    2. Sam masz wątpliwości co do budżetu. :) Wykazałem, że można złożyć coś, co może się podobać. Jedynym najsłabszym elementem może być CD. Ciężko wskazać: TEN, gdyż jest spora rotacja na aukcjach. Ewentualnie w przyszłości potraktować go jako transport, lub poddać modyfikacjom, o których można znaleźć wiele artykułów.
    3. Jedyną "niedogodnością" jest to, że jesteś "uwiązany" przewodem. Ale to chyba małe poświęcenie, zważywszy na fakt, że w tej cenie masz bardzo ciekawe brzmienie.

No nic, ja wskazałem jakąś drogę. Natomiast propozycji typu: kup ZGC i Yamahę 500 jest wiele. No cóż, Twoje pieniążki, Twój wybór.

0
  • #7 21 Lut 2013 21:24
    kamazzz
    Poziom 8  

Odchodząc trochę od tematu, to...
    Hipotetycznie, czy można podłączyć głośniki komputerowe (Geniusy czy Modecomy) do CD amplitunera, czy innej wieży?
    Czy jest to jak mieszanie wina z wódką?

0