Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ardo - Rozmraża się w niskiej temperaturze otoczenia.

18 Lut 2013 19:27 3663 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Poproszono mnie o konsultację z doświadczonymi odnośnie chłodziarki Ardo. Typ mi bliżej nie znany, używany od 13 lat. Nigdy wcześniej nie było problemu. Od niedawna chłodziarka a w zasadzie chłodziarko-zamrażarka wyłącza się samoistnie i rozmraża jak tylko temperatura otoczenia spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza. Wiem, że instrukcja obsługi mówi o prawidłowym działaniu w temperaturze od 15 do 32 stopni, ale czy jest to jedyna przyczyna? Właściciel nie ogrzewa domu regularnie, gdyż czasem wyjeżdża na kilka dni. Gdy jest w domu i jest ciepło, chłodziarka chłodzi idealnie. Gdy wyjedzie i w domu jest chłodno, rozmraża się. Nie słychać pracy chłodziarki , po podniesieniu temperatury otoczenia samoistnie zaczyna pracować. Pan z punktu naprawczego powiedział, że to kwestia temperatury i każda lodówka tak będzie działać i nic się nie da zrobić. Tym czasem znajomy nie wie co ma robić, bo bądź co bądź w domu mieszka, z chłodziarki korzysta ale jak tylko wyjedzie, po powrocie zastaje rozmrożony sprzęt i wszystko co ma min. w zamrażalniku, jest do wyrzucenia. Czy rzeczywiście nic się nie da zrobić? Tak jak pisałam właściciel nigdy wcześniej nie narzekał na sprzęt i sądził że to po prostu zużycie jakichś części spowodowało taką reakcję. Zastanawiał się nad kupnem nowej, ale jeśli to istotnie kwestia temperatury w domu, czy jest sens zakupu nowego sprzętu? Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam Marlena.
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Poziom 39  
    MENA515 napisał:
    Wiem, że instrukcja obsługi mówi o prawidłowym działaniu w temperaturze od 15 do 32 stopni, ale czy jest to jedyna przyczyna? Właściciel nie ogrzewa domu regularnie, gdyż czasem wyjeżdża na kilka dni. Gdy jest w domu i jest ciepło, chłodziarka chłodzi idealnie.
    Instrukcja mówi, ALE...? Czasem wystarczy przeczytać własny wywód na głos i problem rozwiązuje się sam.
    MENA515 napisał:
    Pan z punktu naprawczego powiedział, że to kwestia temperatury i każda lodówka tak będzie działać i nic się nie da zrobić.
    I pan ma zasadniczo rację - jeśli chodzi o ten rodzaj lodówki. Ewentualnie można robić jakieś sterowanie czasowe, ale to z kolei spowoduje mrożenie/oblodzenie w chłodziarce.
    MENA515 napisał:
    czy jest sens zakupu nowego sprzętu?
    Tak, ale z dwoma agregatami lub chociaż podwójnym obiegiem i niezależnymi nastawami.
  • Poziom 9  
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie .