Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha thundercat - przepalony moduł

18 Lut 2013 19:59 1554 4
  • Poziom 21  
    Witam.Panowie czy próba odpalenia motocykla z podłączonym prostownikiem samoczynnym (12v 6A) do akumulatora mogło spowodować przepalenie modułu zapłonowego?? Czytałem wiele opinii że raczej powinien spalić się prostownik ale od tego momentu mam problem z motorem a nie z prostownikiem :cry:
  • Poziom 31  
    Jeżeli napięcie było za wysokie to mogło.
  • Poziom 21  
    Czytałem sporo tematów związanych z odpalaniem na prostowniku i wszędzie pisało że najprawdopodobniej powinien spalić się prostownik lub jego bezpiecznik.U mnie prostownik działa więc może napięcie poszło dalej na któryś z podzespołów motocykla w tym przypadku chyba na moduł...
  • Poziom 30  
    czy masz moduł zapłonowy razem z prostownikiem i regulatorem od alternatora w jednej obudowie ?
  • Poziom 21  
    Nie.Moduł zapłonowy jest osobno,regulator również.Regulator napięcia raczej nie powodował by tego że motor nie chce odpalić.wziąłem serwisówkę do ręki i sprawdziłem wszystkie mozliwe elementy które mogą powodować brak iskry.Wszytko okazuje się być w porządku-zgodne z parametrami opisanymi w serwisówce.Jedynie moduł mógł nawalić tym bardziej że to on jest bezpośrednio przed cewkami i to ona daje na nie sygnał.Kable od modułu sprawdziłem i na wszystkich jest przejście.Co ciekawe na żadnym pine w module nie ma przejścia.Może tak ma być ale to trochę dziwne.Rozmawiałem dziś z elektromechanikiem i powiedział mi że często się zdarza że podczas próby odpalania z podłączonym prostownikiem coś się przepala.Najczęściej jest to prostownik ale jeśli on jest cały to napięcie mogło pójść dalej i zrobić spustoszenie w elektryce pojazdu.Nie wiem czy to ma znaczenie ale prostownik jest 12v 6A a akumulator 12v 10Ah