Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATI 4xxx series DenonAVR-1611 - brak dźwięku z PC na amplituner Denon AVR-1611

ziemosz 18 Lut 2013 21:24 2028 7
  • #1 18 Lut 2013 21:24
    ziemosz
    Poziom 8  

Mam problem z przesłaniem dźwięku z PC na AMPLITUNER (Denon AVR-1611). Posiadam kartę graficzną ATI Radeon hd 4800 series, zainstalowałem sterowniki realtek hd audio, (zintegrowana karta dźwiękowa: Realtek RTL8139). Zamontowałem przejściówkę dvi-hdmi oryginalną ATI dla 4xxx series w wejście DVI ATI 4xxx series DenonAVR-1611 - brak dźwięku z PC na amplituner Denon AVR-1611 ATI 4xxx series DenonAVR-1611 - brak dźwięku z PC na amplituner Denon AVR-1611 bliżej płyty głównej i nic, zero dźwięku na kinie domowym. Co robić?

0 7
  • #2 19 Lut 2013 00:51
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm, moim zdaniem dziwnie podszedłeś do problemu uzyskania dźwięku z PC w kinie domowym. Co ma karta graficzna do przesłania dźwięku do kina domowego w tym przypadku, to naprawdę nie wiem :)

Wg mnie, jeżeli masz zintegrowaną kartę Realtek HD Audio to w PC (z tyłu) powinieneś mieć wyjście "Coaxial SPDIF Out" zwykle oznaczane kolorem pomarańczowym. Twój wzmacniacz ma gniazdo wejściowe "Coaxial SPDIF IN".

Wystarczy połączyć te gniazda jednym kablem CINCH i po odpowiednim ustawieniu wzmacniacza (wybór sygnału wejściowego) i ustawień w PC (wyjście cyfrowe) powinno to grać :)

Powodzenia :)

P.S. Zakładam, że twoim celem było uzyskanie dźwięku jako takiego w kinie domowym - nic związanego z sygnałem video z komputera.

0
  • #3 19 Lut 2013 01:02
    swiercm
    Moderator - Komputery Serwis

Polon_us napisał:
    Hmm, moim zdaniem dziwnie podszedłeś do problemu uzyskania dźwięku z PC w kinie domowym. Co ma karta graficzna do przesłania dźwięku do kina domowego w tym przypadku, to naprawdę nie wiem :)

Wg mnie, jeżeli masz zintegrowaną kartę Realtek HD Audio to w PC (z tyłu) powinieneś mieć wyjście "Coaxial SPDIF Out" zwykle oznaczane kolorem pomarańczowym. Twój wzmacniacz ma gniazdo wejściowe "Coaxial SPDIF IN".

Wystarczy połączyć te gniazda jednym kablem CINCH i po odpowiednim ustawieniu wzmacniacza (wybór sygnału wejściowego) i ustawień w PC (wyjście cyfrowe) powinno to grać :)

Powodzenia :)

P.S. Zakładam, że twoim celem było uzyskanie dźwięku jako takiego w kinie domowym - nic związanego z sygnałem video z komputera.

Słusznie, ale Autor chyba chciał uzyskać dźwięk jednocześnie poprzez HDMI z PC.

Więc odpowiedź jest prosta. Musisz dołączyć kabelek SPDIF z dźwięku na płycie głównej do SPDIF przy karcie graficznej. Nie wiem czy takie rozwiązanie dotyczy kart zintegrowanych, ale ze zwykłymi PCI-E właśnie tak jest.
    Być może odbywa się to po prostu za pomocą jednej zworki na płycie głównej.

0
  • #4 19 Lut 2013 01:21
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm, nie do końca się z Tobą zgodzę. Generalnie masz rację, ale zauważ, że Autor użył przejściówkę DVI-HDMI. A o ile się nie mylę, to w takim przypadku dźwięk trzeba przesyłać osobnym kablem. Twoja sugestia, jak najbardziej słuszna, działa gdy mamy do czynienia z połączeniem HDMI => HDMI.

0
  • #5 19 Lut 2013 01:26
    swiercm
    Moderator - Komputery Serwis

Polon_us napisał:
    Hmm, nie do końca się z Tobą zgodzę. Generalnie masz rację, ale zauważ, że Autor użył przejściówkę DVI-HDMI. A o ile się nie mylę, to w takim przypadku dźwięk trzeba przesyłać osobnym kablem. Twoja sugestia, jak najbardziej słuszna, działa gdy mamy do czynienia z połączeniem HDMI => HDMI.

Oczywiście masz rację. Przepraszam. Zakodowałem, że sygnał idzie HDMI->HDMI.

Oczywiście sygnał AUDIO w tym wypadku może takżę iść także z wyjścia zielonego dźwięku czyli jack 3,5mm -> 2 x rca (chinch)

0
  • #6 19 Lut 2013 01:36
    Polon_us
    Poziom 40  

To też będzie działało, ale dźwięk będzie tylko stereo, dwu-kanałowy. Pozostaje otwartą kwestią, jakie wymagania ma autor tego wątku :)

0
  • #7 19 Lut 2013 07:41
    ziemosz
    Poziom 8  

Chodzi mi o to, żeby dźwięk był wysokiej jakości i puszczony po jednym kablu, wspólnie z obrazem. Kabelek SPDIF stosuje się w starych kartach GeForce w ATI Radeon od serii bodajże 2xxx nie ma takiej potrzeby. Przeszperałem dużo tematów w necie związanych z tym zagadnieniem i zrobiłem wszystko tak , jak autorzy starych postów radzili; że przejściówka musi być oryginalna ATI, musi być do danej serii kart, inne są do 2xxx, inne do 3xxx i inne do 4xxx. Przejściówka musi być wpięta w gniazdo DVI bliżej płyty głównej, bo tylko tam przesyłany jest dźwięk, trzeba zainstalować Realtek hdmi audio. Widocznie coś trzeba jeszcze ustawić w menadżerze Realtek lub karty graficznej CCC, no i tu leże nie wiem co dalej!

0
  • #8 19 Lut 2013 23:12
    ziemosz
    Poziom 8  

Problem rozwiązany, wszystko co zrobiłem do tej pory, okazało się być prawidłowe. Dodatkowo wystarczyło tylko zainstalować najnowszą wersję ATI CCC i wtedy w ustawieniach właściwości audio na pasku narzędzi, w zakładkach audio i głos zmienić z Realtek HD Audio output na AMD HD Audio rear output. Dźwięk śmiga aż miło! Temat uważam za zamknięty.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo