Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Thalia 1,5 dCi głośna praca

18 Lut 2013 21:50 2526 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Od miesiąca eksploatuję Renault Thalia 1,5 dCi, to mój pierwszy samochód z silnikiem diesla. Zauważyłem, że po uruchomieniu silnika słyszalne jest jednostajne buczenie, jakby przydźwięk, którego tonacja zmienia się podczas kręcenia kierownicą(na postoju). Utrzymuje się także w czasie jazdy, a przy wykonywaniu skrętów jakby zmieniał częstotliwość na niższą, po czym powraca do dawnej. Czy jest to normą, czy też oznacza niewłaściwą pracę jakiegoś urządzenia? Przychodzi mi do głowy układ wspomagania układu kierowniczego (?)Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Dodam, że nie wyświetla się żadna awaria, a silnik oprócz tego przydźwięku pracuje normalnie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak, to elektrohydrauliczna pompa wspomagania, umieszczona w lewym nadkolu, takie właśnie dźwięki wydaje i tak ma być.
  • Poziom 19  
    No chyba, że mało oleju do wspomagania, przepycha resztki i wtedy jest głośno.
  • Poziom 2  
    Dzięki za sugestie... Niestety nigdzie nie mogę zdobyć instrukcji serwisowej Renault Thalia, która pomogłaby mi zapoznać się z budową i działaniem mechanizmów pojazdu. Czy jest gdzieś osiągalna za free?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie ma czegoś takiego.

Masz wiedzieć gdzie wlać spryskiwacz, benzynę, no ewentualnie jeszcze olej....