Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

karta graficzna pomocy 512mb

poczohraniec123 18 Feb 2013 23:37 3516 50
    poczohraniec123
    Level 12  
    Witam. Mam następujący problem: chcę kupić kartę graficzną z co najmniej 512MB pamięci, jednak nie wiem jaką aby działała na moim komputerze. Oto jego aktualna konfiguracja:

AMD Sempron 2800+ 1,6GHz
    Karta graficzna ATI Radeon 9550 128mb
    Zasilacz 400W
    Ram 512mb DDR 1 jednak mam zamiar dokupić 1gb+1gb

Karta graficzna do 200zł

Proszę o pomoc.
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    Podaj PEŁNĄ konfiguracje komputera.
    Brakuje płyty głównej! Ma zapewne AGPx8?

Zasilacz- Marka jest wymagana!

Jeśli masz zasilacz z linku i z czarnej listy to w budżecie się zmieścisz i go wymień
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    Do Twojego kompa Fortron 350W spokojnie wystarczy. (koszt 62zł bodajże z wysyłką (gwarancja itd))

Jeśli masz płytę główna na AGPx8 to najrosądniejszym wyborem będzie zakupić używanego GF'a 7300/7600GT koniecznie na DDR3. Koszt takiej karty to około 100zł (plus minus) + KW

Masz 200zł około - zasilacz Fortron 350W + GF 7300/7600Gt -> 160-180zł - na cole zostanie jeszcze. W porównaniu do tego radka będzie potwór.

Tego semprona puść na 1,9GHz i już w ogóle będzie dużo lepiej.

Do tego procesora nic więcej się nie opłaca:)

Nie patrz na ilość MB karty graficznej, a jej możliwości. Przy GF7300/7600GT masz juz SM 3.0 DX9.0c pełny i 128bit szynę.
    Dra98
    Moderator of Computers service
    poczohraniec123 wrote:
    chcę kupić kartę graficzną z co najmniej 512MB pamięci

Do takiego zestawu nie ma sensu kupno drogiej i dobrej karty. Wydajności jednak nie ocenia się po ilości pamięci, kart tak się nie kupuje.
    poczohraniec123 wrote:
    Ram 512mb DDR 1 jednak mam zamiar dokupić 1gb+1gb

Wystarczy dokupić 512MB więcej nie pomoże temu komputerowi.
    Jak wyżej wystarczy 7300GT 128MB DDR3 Galaxy lub Palit 7300GT 256MB DDR3 120-140zł.
    wariato
    Level 43  
    Do tego zabytku to max GF7300GT 256MB DDR3. Wystarczy tej karcie gier powyżej 2007r i tak nie uruchomi.
    poczohraniec123
    Level 12  
    Tak mam płyte główną AGPx8.A czy marke zasilacza da sie sprawdzić poprzez jakiś program?Czy jednak komputer trzeba rozkręcać?Obejdzie sie bez zmiany zasilacza?
    poczohraniec123
    Level 12  
    Mam zasilacz 400W CODEGEN 300XX Nigdy z nim nie miałem problemów

Dodano po 7 [minuty]:

Mam go już długo ale nigdy nie było tak że pc sie sam resetuje lub coś w tym stylu
    wariato
    Level 43  
    To lepiej wymień jak nie chcesz mieć problemów po wymianie karty. R 9550 ma wręcz znikomy pobór prądu to i ten zasilacz daje jako tako radę.
    poczohraniec123
    Level 12  
    Nic trochę się zawiodłem ale to nic mam jeszcze jedno pytanko opłaca się kupić ramy do pc mojego chodzi mi o 1gb ram+1gb ram?A co do karty graficznej to sądze że nazbieram trochę kasy tak żeby mieć już te 200 bo jak narazie mam 140zł i bendzie dobrze jak na razie to proszę o pisanie zasilacza,karty graficznej
    swiercm
    Fortron 350W -62zł i to MUSISZ kupić.
    Karta graficzna GF 7300/7600GT na DDR3 - około 120zł

Ram zawsze się opłaca kupić. Koszt około 80zł za (1GB + 1GB) 2GB DDR400 PC3200.

Wychodzi 200zł za ewentualna rozbudowę - za to kupisz płytę, ram, chłodzenie już na procesorze 2 rdzeniowym i być może uda Ci sie w tej kwocie znaleźć kartę na PCI-E. (koszt takiej karty dużo mniejszy, niz w przypadku AGP - po sprzedaniu obecnego sprzętu powinno udać się kupić coś o wiele lepszego, niż masz)

Wybór należy do Ciebie, ale Codegen na pewno do śmieci.
    TO JEST JEDEN Z NAJGORSZYCH ZASILACZOPODONYCH STWORÓW, Z JAKIM MIAŁEM DO CZYNIENIA. Bardzo szybko potrafi uwalić całego kompa.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    poczohraniec123
    Level 12  
    Wielkie dzieki za pomoc temat jeszcze zostawiam i za około tydzien ci powiem czy działa
    swiercm
    poczohraniec123 wrote:
    Wielkie dzieki za pomoc temat jeszcze zostawiam i za około tydzien ci powiem czy działa

Tylko zaczekaj jeszcze, którego GF dokładnie masz szukać. Chodzi mi o dokładny model. Wiem że PALITy sa dobre, ale może znajdzie się jeszcze jakiś odpowiednik PALITa GF 7300GS/7600GT DDR3

Szukaj chociaż z gwarancją rozruchową - będziesz maił pewność, że jest sprawny. Przez tydzień na pewno go przetestujesz.
    wariato
    Level 43  
    Najlepiej szukać Galaxy 7300GT DDR3 z chłodzeniem Zalman. Pojawiają się takowe tylko ceny nie zachęcają, co najmniej 90-100zł.
    swiercm
    wariato wrote:
    Najlepiej szukać Galaxy 7300GT DDR3 z chłodzeniem Zalman. Pojawiają się takowe tylko ceny nie zachęcają, co najmniej 90-100zł.

Taniej się nie opłaca, bo one tak "chodzą" (taniej - ryzyko dosyć duże, że coś jest z nią nie tak). Wg mnie są to jedne z najlepszych kart na AGP, ale nie mogą być "zajechane". I chłodzenie rewelacyjne - ciche i wydajne. Sam chętnie "łyknął bym" takiego GF do mojego sprzętu, ale braki finansowe nie pozwalają (zamiast GF 6600GT- chociaż to też bardzo dobra karta, choć już mocno przestarzała - i tak "miażdzy" tego radka 9550)
    poczohraniec123
    Level 12  
    Oj u mnie sie zmieniły trochę plany musiałęm wydac pieniądze szkoda bo długi czas zbierałem.Teraz mam 70 zł wiec lipa z kartom graficznom i zasilaczem.Mam zamiar kupić narazie tylko ramy wiem mam prośbe o pisanie jakie najbardziej firmy polecacie i jaka bendzie tego cena.Tak jak pisałem ciekawi mnie 1gb+1gb ddr1.
    poczohraniec123
    Level 12  
    Ok, a bez zmiany zasilacza to ten co mam nie wytrzyma, jak mu dam (1+1)GB?
    swiercm
    poczohraniec123 wrote:
    Ok a bez zmiany zasilacza to ten co mam nie wytrzyma jak mu dam 1+1gb

Może wytrzyma, może nie wytrzyma, może będzie działał 5 lat, a może spali Ci się cały sprzęt - właśnie tak to jest z peudo-zasilaczami.

Dodajesz mu przy (1+1)GB dodatkowy slot do zasilenia 2,5V - też potrzeba troszkę mocy z niego wycisnąć (bardzo niewiele, ale jednak)

Nie ryzykuj.
    zarkor
    Level 10  
    Witam podobnie jak kolega chcę kupić kartę graficzną 512mb bądź też lepszą
    płyta główna Gigabyte fsb1066ga-945gcmx-s2
    procek Intel(R)Pentium(R)Dual CPU E2160@1,80GHz
    ram 1gb
    zasilacz 400W MODECOM
    czy wystarczy wymienić samą grafikę(cena do 150zł)
    Svik
    Level 20  
    Dokładny model zasilacza? Zapewne Feel ale wolę się upewnić..
    zarkor
    Level 10  
    zgadza się FEEL1

Dodano po 3 [minuty]:

Geforce 9600 GT 512 mb ddr 3 na oku mam taką grafę będź też 9800GT raczej mało gram ost jedynie World of tank
    wariato
    Level 43  
    Do E2160 dobra będzie 9600GT lub HD3870, kupisz za około 100-120zł. 9800GT trochę za mocna do tego procesora ale i droższa więc oszczędzisz i za to możesz dokupić porządny zasilacz - choćby Chieftec GPS 450AA z allegro - max 70zł.
    zarkor
    Level 10  
    a jak oceniasz aktualny zasilacz jest w miarę czy totalny złom?
    wariato
    Level 43  
    Modecom Feel1 to porażka jeśli chodzi jakość i bezpieczeństwo używania.
    zarkor
    Level 10  
    nie chcę czegoś spalić :) ten feel da radę na gf9600gt? różnie tu wypisują
    wariato
    Level 43  
    Może da może nie. Jak nie da to się spali albo spali też coś jeszcze. Loteria.
    zarkor
    Level 10  
    hehehe ciekawa odp

Dodano po 3 [minuty]:

chodzi tu o kwestię finansową w sumie zasilacz to dodatkowe 80-100zł
    swiercm
    Napiszę dobitnie jak się da. Feel, codegen, procomp to syf. Nie da się przewidzieć tego, co zrobią z Twoim sprzętem, a dlatego, że Producent oszczędza na czym tylko się da. Zaczynając od dławików, a na kondensatorach kończąc.

Może Ci to działać 15 lat i nic się nie stanie. Może Ci się to w ogóle nie włączyć, spalając wszystko, co masz wartościowe w obudowie.

To jest właśnie loteria. Zobacz ile jest zestawów PC - niby takie same, a inne. Jeden numerek w oznaczeniu podzespołu i już działa zupełnie inaczej. Nie na darmo została stworzona czarna lista zasilaczy (trzeba się nieźle zasłużyć, żeby się na nią dostać) a Twój na tej liście jest, choć nie jest, aż taka długa...
    zarkor
    Level 10  
    ok dzięki za fachową pomoc

Dodano po 2 [minuty]:

teraz to muszę się zastanowić nad zakupem może dalej będę grał ma moim"chrupku" w nim mam gf6600

Dodano po 48 [sekundy]:

tzn drugi pc

Dodano po 2 [minuty]:

i jeszcze jedno pyt czy ten feel ma wtyczkę do zasilania gf9600gt? nie znam się kompletnie
    swiercm
    Nie wiem jaki model 9600GT masz/ mieć możesz - wtyczki są różne - od molexa, poprzez mini-molex do wtyczki PCI-E. 2 pierwsze feel posiada - tej trzeciej - nie sądzę. Pytanie zadajesz o wtyczki, tak jakbys chciał, mimo zaleceń, użyć tego Feel'a (ktoś go nazwał pedo-Feel) - po raz enty - nie polecam - szkoda komputera.