Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATI 230V, Came, A3000 - Siłownik bramy skrzydłowej nie zawsze się zamyka

oleksy772 19 Lut 2013 00:12 2082 2
  • #1 19 Lut 2013 00:12
    oleksy772
    Poziom 2  

Witam, mam dziwny objaw, którego nie mogę w żaden sposób ominąć. Czytałem jakie mogą być przyczyny jednak żadna z nich się nie sprawdza. Siłowniki i centrala są nowe więc chyba złe działanie sprzętu wykluczam - tym bardziej, że przez jakiś czas działa. Problem mam następujący:
    jedno skrzydło bramy nie zawsze się zamyka, moc ustawiona na 4, przesmarowane zawiasy w bramie i w siłowniku, zasilanie podaje - silnik nie kręci.
    Czytałem coś o kondensatorze do wymiany i tutaj mógłbym się tego podjąć bo koszt nie wielki tylko pytanie czy może to w ogóle w czymś pomóc?
    Jak odblokuję bramę i ręcznie wrócę do położenia "zamknięta" siłownik działa poprawnie i za kilka dni z powrotem jest to samo. Jeśli ma ktoś jakiś mądry pomysł chętnie wysłucham :)
    W ostateczności zostaje serwisant / reklamacja tylko znając podejście do uznawania czegokolwiek podłączą zasilanie i powiedzą, że się nie znam i tak musi być.
    Pozdrawiam
    Paweł.

• #2 19 Lut 2013 20:52
    olcik9981
    Poziom 11  

Jeżeli gwarancję masz to mecz ich do oporu. A na próbę możesz dodać kondensator i obserwować. Dodaj 5- 7 mikroF a podłącz go pod kierunki silnika w centrali styki danego siłownika.

• #3 20 Lut 2013 00:24
    oleksy772
    Poziom 2  

ok, dzięki za odpowiedź, zamienię jeszcze kondensatory między siłownikami i zobaczę czy to coś da.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME