Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel vectra B - nie gaśnie po wyjęciu kluczyka.

19 Lut 2013 08:12 16395 10
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 26  
    Wspaniały przykład głupoty właściciela auta. Nie znam się i zrobię i to jeszcze popsutą częścią. Oby to była przestroga dla innych. Sprawdź przekaźniki.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 35  
    Mogę zrozumieć że ktoś nie ma kasy, ale jak mam mieć trepanację czaszki, czy operacje na sercu, to nie kroję pacjenta w garażu, tylko wysyłam go do chirurga.

Spaliło ci duży 20A bezpiecznik. Możliwe że przez pompę, a może nie. Na pewno masz zwarcie w instalacji. Oddaj auto do fachowca, bo spalisz je całe.
  • Poziom 20  
    I te piękne magistrale majsterków od gazu....kiedyś niejedno auto na gaz stanie w płomieniach, pompka pompką a to że silnik pracuje po wyjęciu kluczyka to już inna sprawa
  • Moderator Samochody
    Nie szukaj usterki w oryginalnej instalacji, tylko tam gdzie gaziarze grzebali. Już na zdjęciu widać poważne błędy montażowe - alaska i pomiar ciśnienia przed filtrem.
  • Moderator Samochody
    Błąd taki że Tomasetto Alaska nadaje się tylko do małych silników, a pomiar ciśnienia i temperatury gazu daje się blisko wtryskiwaczy, w żadnym wypadku przed filtrem. Jednym słowem montowali to druciarze.
    Co do tematu, zaznaczony przekaźnik to tzw systemowy, od pompy jest ten drugi obok. Skoro się nie wyłącza to znaczy że przewód sterujący gdzieś zwiera do masy, lub nie ginie zasilanie na 17 pinie ECU, lub sam ECU uszkodzony.
  • Poziom 31  
    Polonezy ATU tak miały że silink chodził po wyjęciu kluczyka, wystarczyło nacisnąć stop i auto gasło. Wina była w obwodzie od kontrolki ładowania.