Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Macbook A1185 - Czy ktoś regenerował ?

19 Lut 2013 10:28 2985 6
  • Poziom 12  
    Witam. Opiszę poniżej swój problem.

Posiadam macbooka a1181 z oryginalną baterią która ma 452 cykli ładowania. Dbałem o baterię, na te 452 cykli jej ładowania current capacity wynosiło aż 84%. Bateria przy normalnym użytkowaniu z włączonym wifi podtrzymywała maca 4.5 godziny a bez włączonego wifi nawet i 9 godzin. Ostatnio siedziałem na nim aż do przejścia w stan czuwania - bateria 0% po czym odłożyłem go na 2-3 dni, dzisiaj musiałem go użyć i co się okazuje ? Bateria jest widziana lecz widnieje komunikat że "nie jest ładowana" a na wtyczce magsafe pali się zielona dioda.

Co o tym sądzicie ? Pozostaje wymiana ogniw na nowe bądź nowa bateria ?

Z góry dzięki ; )

• Poziom 23  
    Bateria zbyt głęboko rozładowana i teraz nie możesz już jej naładować na zasilaczu. Niepotrzebnie trzymałeś baterię rozładowaną. Na początek podłącz baterie do Maca, podłącz Magsafe i zostaw na noc. Czasami to pomaga. Jak to nie pomoże, to pozostaje naładowanie baterii zewnętrznym źródłem poprzez podładowanie poszczególnych ogniw albo podładowanie całej baterii małym prądem z szyny smBUS specjalistyczną ładowarką. Jeżeli i to nie pomoże, to najprawdopodobniej bateria zbyt głęboko się rozładowała i zablokowany jest sterownik baterii, chociaż to mało prawdopodobne skoro bateria była rozładowana tylko przez 3-4 dni.
  • Poziom 12  
    Zostawiłem na jakieś 8 godzin i niestety nic nie dało - w dalszym ciągu pali się tylko zielona dioda LED na wtyczce magsafe. W jaki sposób mógłbym podładować same ogniwa? Mam nadzieję, że jeszcze uda się postawić na nogi tą moją baterię, szkoda mi jej.
  • Poziom 28  
    Zmierz miernikiem jakie napięcie ma cały pakiet ogniw. Jeśli napięcie całego pakeitu jest poniżej 7-8V, to kontroler może być uśpiony. Wtedy możesz podłączyć na chwilę (ale tylko na chwilę, bo tak się nie ładuje ogniw li-ion i li-po) do całego pakietu zasilacz 12V, ale do pakietu, czyli poza elektroniką (nie przez złącze), żeby się naładował pakiet do powiedzmy ok 9,5V i wtedy odłącz ładowarkę i baterię szybko do laptopa pod ładowanie, ładowanie powinno ruszyć.
  • Poziom 2  
    I co pomogło? Mam ten sam problem i jestem ciekawy jak sobie poradziłeś.
  • Poziom 12  
    Bateria stała się bezużyteczna, pamiętam że ją rozkręcałem ale chyba nic z nią nie zrobiłem służyła jedynie jako element obudowy macbooka.

• Poziom 32  
    Regeneruję te baterie dość często, ale baterie mają po 4-5 lat dlatego jest potrzeba wymiany ogniw. Natomiast baterie 2-letnie można z powodzeniem resetować, ponieważ ogniwa Li-Poly, które składają się na pakiet baterii mają bardzo długą żywotność, a ich pojemność po 2 latach maleje o około 5-10%. Liczba cykli w twojej baterii jest ponad 460, a więc duża. Uważam, że warto spróbować.