Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ograniczenie lub brak łączności przy połączeniu 2 komp

viali23 19 Lut 2013 11:19 1020 6
  • #1 19 Lut 2013 11:19
    viali23
    Poziom 9  

Witam chciałbym pograć z kolegą w grę na 2 komputery, zrobiłem tak jak w następującym poradniku:
    1. Co będzie nam potrzebne:

-kabel sieciowy z przeplotem (taki, jak np. do Liveboxa)
    -karta sieciowa, może być zintegrowana
    -trochę wolnego czasu i cierpliwości ;)

2. Podłączamy kabel sieciowy do oby dwóch komputerów.

3. Skonfigurowanie adresu sieciowego.

Gdy połączyliśmy kablem nasze komputery, udajemy się do: "Panel sterowania --> Połączenia sieciowe (czy też Centrum sieci i udostępniania). Odnajdujemy swoje Połączenie lokalne (rozpoznamy je po nazwie naszej Karty sieciowej) oraz wybieramy Właściwości. Na Liście składników odnajdujemy pozycję Protokół internetowy TCP/IP (lub Protokół Internetowy w wersji 4), klikamy na niego dwukrotnie. Zaznaczamy opcję Użyj następującego adresu IP.
    I tutaj dochodzimy do najważniejszego momentu w tworzeniu sieci LAN. W polu Adres IP wpisujemy: 192.168.1.1, po czym wybieramy OK. Dokładnie to samo robimy do drugim komputerze, tyle że wpisujemy następujący adres IP: 192.168.1.2 ! Każdy kolejny komputer ma w adresie IP kolejną wyższą ostatnią cyfrę.

3. Skonfigurowanie Grupy Roboczej.

Klikamy PPM na Mój komputer i wybieramy Właściwości. Następnie przechodzimy do zakładki Nazwa komputera. Następnie wybieramy Zmień. W polu Grupa robocza wpisujemy, np: MSHOME. Wybieramy OK. Czynność tę powtarzamy dokładnie tak samo na drugim komputerze.

Ważne jest to, aby na oby dwóch komputerach nazwa grupy roboczej była TAKA SAMA.

Jedyny problem jaki miałem a nie był w tym poradniku to pytanie (przy wpisywaniu tych IP) o maskę podsieci? tam cos automatycznie wyskoczyło i to zaakceptowałem(może tu błąd?) i po tym wszytskim jest ze brak lub ograniczenie łącznośći. jak to naprawić??

0 6
  • #3 19 Lut 2013 12:40
    viali23
    Poziom 9  

Zrobiłem tak jak tam pisało tzn. PC 192.168.0.1 a laptop 192.168.0.2 i na tych dwóch monitorach połączenia sieciowego zniknął wykrzyknik i wyskoczyło ze połączono, ale zrobiłem ten test z CMD i pingiem i 100% strat, uruchomiłem grę (Counter Strike) i też się komputery nie połączyły.

Dodano po 7 [minuty]:
    A może zapora nie pozwala? Jakiś wyjątek trzeba stworzyć?

0
  • #4 19 Lut 2013 13:24
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

viali23 napisał:
    a może zapora nie pozwala?jakiś wyjatek trzeba stworzyć?
    Jeśli to tylko dwa komputery, to w ogóle zapory wyłącz i zobacz. Kto ci się "włamie"? Sam do siebie?

0
  • #5 19 Lut 2013 13:28
    viali23
    Poziom 9  

ale czy to przyczyna braku sukcesu czy tylko etap metody prób i błędów?

0
  • #6 19 Lut 2013 13:33
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

Trudno powiedzieć, bo nawet nie piszesz jaki to system operacyjny. Zapora Windows jest inna w XP a inna w 7. W 7, o ile dobrze pamiętam, może być "fabrycznie" nawet zablokowna odpowiedź na pingi, więc połączeni będzie, ale ping nie. Nie mówiąc już o jakichś portach potrzebnych do gier. Wyłącz, zobacz. Ile to roboty?

0
  • #7 21 Lut 2013 11:29
    viali23
    Poziom 9  

wyłączenie zapory pomogło, problem rozwiązany!!

0