Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projector sahara s2000 menu serwisowe, ghost image zbieżność kolorów.

brwles 19 Lut 2013 11:19 1248 0
  • #1 19 Lut 2013 11:19
    brwles
    Poziom 8  

Projector sahara s2000 menu serwisowe, wejście, wada ghost image zbieżność kolorów.

Ostatnio w związku z koniecznością korekcji problemu podwójnego obrazu - podwójnych konturów ( problem ghost image ) na obrazie z projektora sahara s2000 usiłowałem wejść do menu serwisowego tego projektora. Tu się pojawił problem. Szukając informacji w internecie znalazłem , że trzeba nacisnąć sekwencję klawiszy DOWN, UP, LEFT, RIGHT. Okazało się jednak, że to nie działa, jak to często jest z informacjami z forów internetowych. Ludzie podają niesprawdzone informacje, pochodzące z innych źródeł, mylne informacje,albo też i bzdury. Widziałem sporo zapytań w internecie na temat menu serwisowego tego projektora ale nie znalazłem informacji, która by się sprawdziła w praktyce. Byłem zmuszony spróbować samemu rozwiązać tą zagadkę wejścia do menu serwisowego sahary s2000. Sprawa okazała się w końcu prosta.
    Wejście do menu serwisowego uzyskuje się wtedy, kiedy do projektora NIE jest podany sygnał, należy odłączyć kabel sygnałowy. Następnie dwukrotnie naciskamy klawisz menu i pojawia się menu serwisowe.Czasem wystarczy tylko raz nacisnąć klawisz menu, zależnie od tego co się działo wcześniej, co robiliśmy wcześniej,jakie przyciski naciskaliśmy. Odkryłem też, że można wejść do menu serwisowego naciskając jeden raz (!) przycisk POWER a potem przycisk MENU. UWAGA- Powyższe operacje wykonywałem z aktywnym wejściem computer analog 2 , z wejściem computer analog 1 nie dało się uzyskać dostępu do menu serwisowego !. Należy po włączeniu projektora wyłączyć automatyczne rozpoznawanie wejścia w menu użytkownika i ustawić ręcznie wejście przyciskiem INPUT na analog computer 2.
    Jednak okazało się, że to nie koniec problemu z menu serwisowym. Menu serwisowe pojawiło się na ekranie ale było nieaktywne, nic nie można było ustawić, zmienić.Wywołując menu serwisowe jak wyżej opisałem nie odbezpieczamy tego menu, jest ono zablokowane dla zmian. Jak uaktywnić menu serwisowe ?
    Doszedłem do wniosku, że menu serwisowe powinno być aktywne, gdy po jego wywołaniu podłączymy do projektora sygnał, kabel z sygnałem sterującym projektor, np.z komputera. I tak było, po wywołaniu menu serwisowego bez sygnału, kiedy na ekranie to menu jest widoczne szybko podłączamy kabel sygnałowy z sygnałem. Wówczas menu staje się aktywne,większość ustawień można zmieniać.
    Jednak okazało się dalej, że jeszcze to nie koniec problemu z menu serwisowym w tym projektorze...
    Dwie ważne funkcje menu serwisowego, "color" oraz korekcja "TINT" nadal pozostają nieaktywne, zablokowane. I tutaj jak na razie nie udało mi się tego odblokować.Znowu może jest potrzebne przyciśnięcie jakichś klawiszy lub co innego.
    Jeśli ktoś wie jak w pełni odblokować menu serwisowe,to proszę o informację!!
    Jeszcze UWAGA, przy operacjach z menu serwisowym konieczne może być użycie- przyciśnięcie klawisza INPUT. INPUT przywraca wyświetlanie informacji o aktywnym wejściu. Można też nim przywrócić wyświetlanie menu serwisowego,jeśli pojawi się menu zwykłe, robocze,użytkownika.
    Teraz jeszcze sprawa korekcji wady ghost image. Można to skorygować elektronicznie jeżeli nie da się przy pomocy menu serwisowego, na forum Elektrody jest artykuł na ten temat tylko dotyczący projektora Sanyo model plc SE10. Jeśli ktoś ma doświadczenia w tym temacie w szczególności w odniesieniu do sahary s2000 to proszę o wiadomość,odpowiedź!
    Pozdrawiam.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów