Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralkosuszarka AWG 336 z mechanicznym programatorem

rychudra77 19 Lut 2013 13:03 2361 8
  • #1 19 Lut 2013 13:03
    rychudra77
    Poziom 9  

Witam.Po dłuższej przerwie w używaniu suszarki w Pralkosuszarce AWG 336 po włączeniu suszenia zaśmierdziało i przestało grzać.Rozłączył termostat przy grzałkach a powodem był zastopowany wentylator suszarki.Po włączeniu termostatu i uruchomieniu wentylatora grzanie nie działa.Brak dopływu zasilania do grzałek na obu temperaturach.Pozostałe 2 termostaty także działają.Gdzie szukać przyczyny?

0 8
  • #2 19 Lut 2013 18:35
    peter falk
    Specjalista AGD

rychudra77 napisał:
    Brak dopływu zasilania do grzałek na obu temperaturach

Czym to sprawdzone i jak?
    rychudra77 napisał:
    Gdzie szukać przyczyny?

Może w samych grzałkach :?
    Silniczek timera suszenia działa?

0
  • #3 20 Lut 2013 11:10
    rychudra77
    Poziom 9  

Witam.Sprawdzone miernikiem elektronicznym.Rozłączony był tylko termostat przy grzałkach z czerwonym przyciskim,po wciśnięciu załączył.Timer suszenia "chodzi"czas na nim upływa.A napięcia na grzałkach brak.

0
  • Pomocny post
    #4 20 Lut 2013 16:32
    peter falk
    Specjalista AGD

Skoro wentylator działa i timer, to mamy problem ze stykiem programatora - zaznaczyłem na foto:
    A tu:
    taki miks rysunków, żeby wiadomo było co jest co :)

0
  • #5 21 Lut 2013 16:02
    rychudra77
    Poziom 9  

Witam.Bardzo dziękuję za pomoc,już.Chodzi o zaznaczony styk programatora "Z10"?.Co można z tym fantem zrobić nie wymieniając programatora?Pranie się skończy to sprawdzę czy jest dojście do tego styku bez wymontowywania programatora.Próbowałem już kilkakrotnie gwałtownie obrócić pokrętłem programatora i przetrzeć styki ale to nie pomogło.Można spróbować na wyłączonej pralce spryskać ten styk aerozolem do czyszczenia styków?

0
  • #6 21 Lut 2013 16:14
    egon42
    Poziom 37  

rychudra77 napisał:
    wyłączonej pralce spryskać ten styk aerozolem do czyszczenia styków
    Styki grzałek to styki wysoko prądowe raczej takie spryskanie nic nie da a nawet jak na chwilę zadziała to przy dużym prądzie grzałki za następnym razem całkowicie upali styki jak już to dorobił bym sterowanie przekaźnikiem aby cały prąd grzałki szedł na styki przekaźnika a nie na programator.

0
  • #7 22 Lut 2013 10:50
    rychudra77
    Poziom 9  

Witam!Wskazówka na styk Z10 sprawdziła się.Znalazłem po kablach ale nie w głównym programatorze tylko timerze suszenia.Kilka gwałtownych obrotów pokrętłem timera przywróciło napięcie na styku Z10 a także na grzałkach.Prosiłbym jeszcze o sugestię jaki typ/model stycznika zastosować.Bardzo dziękuję za skuteczną pomoc.Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #8 22 Lut 2013 12:51
    peter falk
    Specjalista AGD

Tam jest 1300 na grzałkach, a więc ok. 6A poboru prądu. Myślę, że "nieśmiertelny" przekaźnik R15 z cewką na 220-230V będzie dobry. Mam kilka takich i mogę odstąpić całkiem za free.

0
  • #9 22 Lut 2013 14:50
    rychudra77
    Poziom 9  

Chętnie skorzystam jeśli nie będzie problemem spotkanie we Wrocławiu.Kontakt:rychudra77@gmail.com Dzięki za pomoc jeszcze raz.Temat do zamknięcia.

0