Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel HD Graphics 4000 - Po instalacji czarny ekran

19 Lut 2013 13:04 3516 7
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam problem z grafika Intel HD 4000, po zainstalowaniu sterowników dostarczonych do płyty głównej bądź ściągniętych z strony Intela efekt jest taki sam :

Po zainstalowaniu sterowników i ponownym uruchomieniu systemu pojawia się logo Windowa , a następnie wyłącza się monitor i nic więcej nie da się zrobić. Jedynie zostaje później tryb awaryjny i od instalowanie sterowników lub wyłącznie karty.
    Miał ktoś coś podobnego ?

Windows 7 64-bit
    Intel Core i5 3570K
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Specjalista AGD
    Masz także osobną grafikę, czy tylko integra?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 11  
    Miałem inna grafikę. ale uległa uszkodzeniu, wiec chciałem na razie popracować na tej zintegrowanej. Wiec obecnie nie ma innej karty włożonej.

Dodam ze system jest świeżo zainstalowany
  • Poziom 11  
    System był świeżo zainstalowany wiec nie było żadnych innych sterowników, reset nic nie dal ale zrobiłem jedna rzecz a mianowicie mam monitor co ma złącze D-Sub i DVI, płyta główna jest również w te złącza wyposażona. Podpiołem po D-Sub i pojawił się obraz.

Mogę to jakoś wymusić żeby działał po DVI ?
  • Poziom 11  
    Mam DVI cyfrowe, ewentualnie postaram się sprawdzić na innym monitorze, ale jak komputer uruchamia się na początku to przez złącze DVI jest obraz do momentu jak zaczyna startować system w tym momencie gaśnie. Dzieje się to po zainstalowaniu sterowników. Instalowałem inne sterowniki ale efekt ten sam, może jest jakieś rozwiązanie.
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    stock84 napisał:
    może jest jakieś rozwiązanie.
    Jest. 2 sposoby:
    1- Przejść do trybu awaryjnego systemu i ustawić w opcjach ekranu monitor podstawowy.
    2- Zainstalować program TeamViewer, ustawić w nim start wraz z systemem, stałe hasło i pełny dostęp. Uruchomić komputer, drugim/innym komputerem (też z Teamviewer) wejść do twojego i zmienić ekran podstawowy.