Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sposób podłączenia symetryzatora anteny

19 Lut 2013 13:35 3732 14
  • Poziom 10  
    Hej.
    Mam taki symetryzator
    Sposób podłączenia symetryzatora anteny
    Chciałem sie dowiedzieć czy mogę go podłączyć przy TV, ponieważ dostęp do anteny mam utrudniony.
    Można go wpiąć w kabel, jeżeli tak to proszę o pomoc jak.
    Pzdr

PS znalazłem dwa tematy w których chciałem napisać post, niestety są one zablokowane, a nie mogą mi pomóc bo opisuję się tam montaż przy antenie, a ja pytam o montaż przy TV.
  • Poziom 36  
    A jaki masz kabel antenowy, chyba nie koncentryczny?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Odpowiedź brzmi TAK.
    Możemy przyjąć, że anten na TV (w paśmie TV) jako wyjście symetryczne i zasilane kablem symetrycznym 300Ω - już nie ma i nie produkuje się - .

ven napisał:
    Można go wpiąć w kabel, jeżeli tak to proszę o pomoc jak.

Ten pokazany symetryzator to coś w rodzaju [dwa w jednym].

Jest to symetryzator z linii/anteny symetrycznej na niesymetryczną oraz jest to transformator z 300Ω na 75Ω, który (75Ω) jest standardem dla przekazów RTV.

Cytat:
    PS znalazłem dwa tematy w których chciałem napisać post, niestety są one zablokowane, a nie mogą mi pomóc bo opisuję się tam montaż przy antenie, a ja pytam o montaż przy TV.

1. możesz zawsze podać (skopiować) link do tematu.
    2. niestety wszystkie symetryzatory z powodu tej symetryzacji j.w. nie mogą "pracować" przy TV jako zainstalowane w linię koncentryczną, z prostego powodu, że co masz "symetryzować i transformować" jeżeli podłączysz go do linii koncentrycznej, która jest już sama w sobie niesymetryczna i ma 75Ω. :D

Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Dlatego kolego spytałem jaki jest ten kabel idący z anteny do TV, jeśli koncentryczny/ekranowany to oczywiście dokładanie tego ,,tocosia'' bez sensu.....choć lata praktyki przy naprawach sprzętu RTV pozwoliły na oglądanie nie takich wynalazków, do dziś pamiętam uziemienie radioodbiornika wsadzone do doniczki z pelargonią, gość tłumaczył, że przecież to też ziemia.....
  • Poziom 10  
    Oczywiscie mam kablem koncentryczny,
    Wnioski z waszych odpowiedzi, które wyciągam to:
    symetryzator musi być podłaczony przed kablem koncentrycznym, żeby mogł na niego "oddzialywać"
    wpięcie go w sam kabel poprostu nic nie daje.
    OK dzięki za pomoc
    Pytamłem ponieważ jestem z Gdańska centrum, odkąd nastapiło przełaczenie tylko na cyfrową TV antena nie działa, mam taką
    https://www.hurt.com.pl/antena-tv-zewnetrzna-panelowa-dpm-dtvo5,p9660.html
    a dekoder taki:
    http://www.eltrox.pl/dekoder-stb-ferguson-ari...4.html?zenid=e189fe44e72042acdb3c889f023dc5e4
    Niestety wykrywa tylko MUX polsatu i nic więcej... Naczytałem sie że montaz symetryzatora może coś pomoć..
  • Poziom 25  
    Od tego trzeba było zacząć, po co Ci symetryzator skoro ta antena ma na wyjściu impedancję 75 ohm ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    ven napisał:
    Antena panelowa, cyfrowa DPM DTVO-5, ze wzmacniaczem do 42dB.

Pisaliśmy o takich pokojowo/wewnętrznych antenkach z zyskami około 40dB już tyle razy, że :
    1. Regulamin pkt 3.1.16 .
    2. Piszesz i pytasz Nas tu w dziale - robiąc chyba sobie z Nas jakieś "jaja".

cirrostrato napisał:
    ... lata praktyki przy naprawach sprzętu RTV pozwoliły na oglądanie nie takich wynalazków, do dziś pamiętam uziemienie radioodbiornika wsadzone do doniczki z pelargonią, gość tłumaczył, że przecież to też ziemia.....

Oooo to ile ja bym musiał godzin spędzić na klikaniu aby napisać wszystkie Humorki Okablowania i

Proponuję napisać w temacie podwieszonym : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2320111.html

Pozdrawiam.
    PS. Regulamin 3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
  • Poziom 10  
    Teraz już po nic, nie do końca wiedziałem jak działa to urządzenie, teraz już wiem.
    A ktoś potrafi pomóc dlaczego taki zestaw po wyłączeniu TV analogowej widzi tylko polsatowski pakiet?
  • Poziom 38  

Albowiem albo nie podłączyłeś do anteny zasilacza antenowego lub nie zasiliłeś jej z dekodera (ale nie wiem, czy tak się da, bo ma nietypowe zasilanie z +6V) albo wzmacniacz zakłóca odbiór mux-1...3.

Obróć ją tak, aby leżała w poziomie.

Gdzie ją masz zamontowaną?
  • Poziom 10  
    Własnie z przestawieniem anteny jest problem ponieważ jest ona na dachu u szczytu komina, wejście na dach odpada 10cm sniegu za oknem. A jest wieksza opermacja.
    Zasilacz oczywiście mam podłączony i w ustawieniach dekodera zasilanie anteny też włączone, próbowałem różnych konfiguracji i nic.
  • Poziom 38  

Ustawiona jest w polaryzacji V, czyli właśnie pod odbiór Mobilnej Polsatu. Tym niemniej coś tam i z któregoś normalnego mux-a mogłaby odebrać. Może zasilanie nie dochodzi?

Jakie masz poziom i jakość sygnału dla tego mux-4?
  • Poziom 25  
    Nadajnik masz w miejscowości Chwaszczyno, ta antena ma kąt widzenia 45* więc jak nie jest skierowana w tą stronę to bez wychodzenia na dach pewnie się nie obejdzie.
  • Poziom 43  
    _cheetah_ napisał:

Albowiem albo nie podłączyłeś do anteny zasilacza antenowego lub nie zasiliłeś jej z dekodera (ale nie wiem, czy tak się da, bo ma nietypowe zasilanie z +6V)
    Nie przesadzaj z tym 1V. Nie ma to znaczenia czy 5V czy 6V.
  • Poziom 38  
    LeDy napisał:
    A skąd wiesz? Masz to gdzieś na piśmie od producenta anteny?
  • Poziom 43  
    _cheetah_ napisał:
    LeDy napisał:
    A skąd wiesz? Masz to gdzieś na piśmie od producenta anteny?
    Na logikę. Mniejsze zasilanie to mniejsze wzmocnienie i nic więcej.