Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik 3-fazowy 2-biegowy

19 Lut 2013 14:26 2439 10
  • Poziom 9  
    Witam kolegów elektryków, czy ktoś może mi podpowiedzieć co to jest za silnik?
    [url=https://obrazki.elektroda.pl/5737474400_1361279431.jpg][img]http:
    zamówiłem wyłącznik w "Spamelu" na podstawie tabliczki , ale bije bezpieczniki,
    trochę jestem w kropce, będę wdzięczny za pomoc.
    pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 35  
    Na zdjęciu widnieje tylko tabliczka łączeniowa, z której nic nie można wywnioskować. Daj zdjęcie tabliczki znamionowej.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Przepraszam pomyliłem zdjęcia silnik 3-fazowy 2-biegowy dzięki za info.
  • Poziom 9  
    Na ile amer jest bezpiecznik?
  • Poziom 9  
    Jest to maszyna z kilkoma identycznymi silnikami, zabezpieczenia w szafie sterującej na każdy silnik 20A
  • Poziom 13  
    Jest to silnik który posiada dwie prędkości obrotowe (prawdopodobnie prod. hiszp. lub włos.) Napisz w jakich okolicznościach wybija zabezpieczenia, czy podczas normalnej pracy nastąpiła awaria maszyny, czy też podłączasz silnik wzięty z półki?
    Przydałby się schemat tabliczki zaciskowej.
    Jeśli wybija zabezpieczenia od silnika zamontowanego w maszynie to wypnij kable zasilające, induktor do ręki i wykonaj pomiary, potem podaj wyniki.
  • Poziom 9  
    Jest to maszyna przywieziona ze Szwecji bez wyłącznika, ma dwie prędkości, tabliczka jest dosyć typowa czyli:U1, V1, W1- U2, V2, W2. Zamówiłem wyłącznik w spamelu zakładając że ma podwójne uzwojenie, jednak po podłączeniu wali bezpieczniki zaraz na starcie robiąc zwarcie międzyfazowe. Konsultowałem z gościem ze spamelu, ale też wysiadł, sugerował coś o układzie dahlarda. W tej kwesti nie mam doświadczenia bo z tabliczki znamionowej nic nie wynika, a tabliczka zaciskowa ponoć jest taka sama.
  • Poziom 26  
    Pomierz omomierzem czy zaciski u1, v1, w1 mają połączenia z zaciskami u2, v2, w2. Jeżeli tak, to silnik ma uzwojenia w układzie Dahlandera.
  • Moderator Elektrotechnika
    Według mnie to zwykły silnik w połączeniu Y/YY sugeruje to ilość obrotów . Proszę sprawdzić czy na odwrotnej stronie pokrywki od silnika nie ma schematu. Dobra rada od ;Zyzy"
  • Poziom 22  
    Witam. PO podaniu napięcia na zaciski U1,V1, W1 silnik powinien przyjąć napięcie i wchodzić w obroty. Próbę proszę przeprowadzić bez przełącznika, który Kolega zamawiał. Dopiero po pozytywnej próbie będzie można złożyć układ Dahlandera.