Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - generator liczb losowych z zapisywaniem.

19 Lut 2013 17:45 3042 5
  • Poziom 15  
    Witam. Długo zastanawiałem się jak to zrobić ale bez waszej pomocy nie dam rady :)
    Chciałbym zrobić (lub ew. jak ktoś by mi zrobił;]) generator losowy zera lub jedynki oraz jakiś sposób aby zapisywało kolejno wylosowane liczby. Czy to w ogóle możliwe?
    Czy można jeszcze jakoś ustawić częstotliwość losowań? Będę bardzo wdzięczny za pomoc . Pozdrawiam!
  • Poziom 27  
    Wpisz sobie w komórkę =ZAOKR(LOS();0) a później przeciągnij w dół lub bok tyle komórek ile Ci potrzeba, następnie o ile zależy Ci na zachowaniu wyniku, zaznacz obszar utworzonych liczb, skopiuj je i w nowym miejscu "wklej specjalnie" z opcją "wartości"
  • Poziom 15  
    Tylko własnie nie napisałem że musi być to losowanie pojedynczej liczby a nie wielu na raz , z określoną częstotliwością którą ustawiamy :)
  • Poziom 27  
    Skorzystaj z metody Application.OnTime do cyklicznego wywoływania funkcji losującej Rnd() , jest dosyć sporo przykładów dla jednego i drugiego na necie
  • Poziom 15  
    Ok zapoznałem się z powyższymi funkcjami. Nigdy nie tworzyłem makr ale myślę że sobie jakoś poradzę z pomocą internetu. Mam tylko pytanie czy w funkcji on time jest możliwość powtarzania w zakresie Hz lub nawet Mhz? Oraz jak zapisać otrzymywane wyniki?
  • Poziom 27  
    W zakresie kilku Hz to raczej tak. Powyżej, teoretycznie tak, praktycznie nie wiem, język VBA jest językiem interpretowanym, co oznacza każdorazowe przetwarzanie linijka po linijce kodu na język maszynowy i wtedy jego wykonanie. Takie wykonanie spowalnia znacznie program, ale dopóki nie mamy kompilatorów w Excelu, musimy się tym zadowolić.
    Jak zapisać? Albo do tabeli, albo wprost do pliku, albo do arkusza. Najszybszy zapis będzie do pamięci, czyli do tabeli (możesz tworzyć dynamicznie). W arkuszu, czy chcesz czy nie chcesz, dochodzi formatowanie tekstu