Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

12-letni telewizor, kineskopowy - obraz wykropkowany, a przez video dobry

belik90 19 Lut 2013 18:14 1089 6
  • #1 19 Lut 2013 18:14
    belik90
    Poziom 2  

A mam takie pytanie, mam około 12-letni telewizor (taki duży, chyba to się kineskopowy nazywa). I jak sygnał telewizyjny jest podłączony przez vide to jest jakość bardzo dobra, a jak idzie bezpośrednio do TV to jest obraz wykropkowany.

Mam pytania, dlaczego tak się dzieje ?
    I co zrobić aby obraz był dobre jakość bez używania video (które chce po prostu wyrzucić) ?

Dodam że jak pod ten kabel podpinam inny jeszcze starszy telewizor (około 20-letni) bez użycia video to obraz jest bardzo dobrej jakości.

0 6
  • Semicon
  • #2 19 Lut 2013 19:16
    Nemonek
    Poziom 27  

Przeważnie video posiadały w sobie wzmacniacze antenowe, stąd poprawa jakości sygnału. Spróbuj nie wypinając kabli antenowych, wyłączyć wtyczkę sieciową od video i zobacz czy po pewnym czasie nastąpi zmiana jakości.
    Prawdopodobnie mówisz o sygnale TV analogowej, jeśli tak, to chyba nie ma o co walczyć, bo w tym roku całkiem przecież wyłączą ten sygnał. Porozglądaj się lepiej za dekoderem do DB-TV i do niego przystosuj antenę.

0
  • Semicon
  • #3 20 Lut 2013 16:51
    belik90
    Poziom 2  

Jak tylko video jest wyłączone to jakość obrazu się pogarsza. A z tego co wiem to moja kablówka nadal będzie nadawać sygnał analogowy, chyba nawet po wyłączeniu go (nie wiem jak to możliwe, ale może są jeszcze jakieś źródła takiej telewizji).

A są jakieś takie wzmacniacze sygnału analogowego, małej wielkości aby bez video mieć lepszy obraz?

0
  • #4 20 Lut 2013 17:06
    Nemonek
    Poziom 27  

No pewnie że tak, popatrz ...
    A najlepiej popytaj w jakimś sklepie RTV lub z częściami elektronicznymi.
    Dostawca kablówki ma Ci zapewnić sygnał na odpowiednim, wystarczającym poziomie.

0
  • #5 21 Lut 2013 11:08
    egon42
    Poziom 37  

belik90 napisał:

Jak tylko video jest wyłączone to jakość obrazu się pogarsza
    Jeżeli sygnał antenowy do tv podłączony jest przez wideo to tak będzie prawie zawsze(spotkałem tylko chyba 2 rodzaje magnetowidów które tak nie mają) Sprawdź tv podłączając kablówkę bezpośrednio do tv bez pośrednictwa magnetowidu i jak obraz będzie słaby to dzwoń do kablówki. Problem tylko w tym że przynajmniej u nas kablówki już się nie chcą bawić sygnałem analogowym mówią klientom żeby wzięli tuner cyfrowy i nie będzie tego problemu.

0
  • #6 21 Lut 2013 17:03
    belik90
    Poziom 2  

Tak jak pisałem jak jest sygnał jest podany bezpośrednio do TV to jest słaby, a jak przez video to jest bardzo dobry. Ale chodzi o to że na innym telewizorze w domu, jeszcze starszym obraz jest bardzo dobry (z tego właśnie kabla, bez użycia video).

0
  • #7 21 Lut 2013 17:18
    _cheetah_
    Poziom 37  

Wygląda, że w gnieździe antenowym w telewizorze rozgięły się skrzydełka w które wchodzi pin środkowy z wtyczki antenowej. Może być tak, że akurat dla wtyczki z kabla kablówki skrzydełka nie stykają do szpilki we wtyczce antenowej, a z kabla z magnetowidu - już tak.
    Spróbuj podłączyć kabel kablówki przez kabelek, którym łączysz video z telewizorem.

Jak nie, trzeba popatrzeć w gniazdo antenowe w TV i w te skrzydełka - można je delikatnie dogiąć do siebie cienkimi szczypczykami lub pęsetą. Ale trzeba to robić bardzo delikatnie i z wyczuciem, bo łatwo je połamać.

A jeśli się boisz to możesz spróbować lekko przekrzywić (ale też z wyczuciem) pin środkowy we wtyku antenowym kabla z kablówki lub założyć tam w ogóle nowy wtyk.

0