Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

12-letni telewizor, kineskopowy - obraz wykropkowany, a przez video dobry

belik90 19 Lut 2013 18:14 1110 6
 • #1 19 Lut 2013 18:14
  belik90
  Poziom 2  

  A mam takie pytanie, mam około 12-letni telewizor (taki duży, chyba to się kineskopowy nazywa). I jak sygnał telewizyjny jest podłączony przez vide to jest jakość bardzo dobra, a jak idzie bezpośrednio do TV to jest obraz wykropkowany.

  Mam pytania, dlaczego tak się dzieje ?
  I co zrobić aby obraz był dobre jakość bez używania video (które chce po prostu wyrzucić) ?

  Dodam że jak pod ten kabel podpinam inny jeszcze starszy telewizor (około 20-letni) bez użycia video to obraz jest bardzo dobrej jakości.

  0 6
 • #2 19 Lut 2013 19:16
  Nemonek
  Poziom 27  

  Przeważnie video posiadały w sobie wzmacniacze antenowe, stąd poprawa jakości sygnału. Spróbuj nie wypinając kabli antenowych, wyłączyć wtyczkę sieciową od video i zobacz czy po pewnym czasie nastąpi zmiana jakości.
  Prawdopodobnie mówisz o sygnale TV analogowej, jeśli tak, to chyba nie ma o co walczyć, bo w tym roku całkiem przecież wyłączą ten sygnał. Porozglądaj się lepiej za dekoderem do DB-TV i do niego przystosuj antenę.

  0
 • #3 20 Lut 2013 16:51
  belik90
  Poziom 2  

  Jak tylko video jest wyłączone to jakość obrazu się pogarsza. A z tego co wiem to moja kablówka nadal będzie nadawać sygnał analogowy, chyba nawet po wyłączeniu go (nie wiem jak to możliwe, ale może są jeszcze jakieś źródła takiej telewizji).

  A są jakieś takie wzmacniacze sygnału analogowego, małej wielkości aby bez video mieć lepszy obraz?

  0
 • #4 20 Lut 2013 17:06
  Nemonek
  Poziom 27  

  No pewnie że tak, popatrz ...
  A najlepiej popytaj w jakimś sklepie RTV lub z częściami elektronicznymi.
  Dostawca kablówki ma Ci zapewnić sygnał na odpowiednim, wystarczającym poziomie.

  0
 • #5 21 Lut 2013 11:08
  egon42
  Poziom 37  

  belik90 napisał:

  Jak tylko video jest wyłączone to jakość obrazu się pogarsza
  Jeżeli sygnał antenowy do tv podłączony jest przez wideo to tak będzie prawie zawsze(spotkałem tylko chyba 2 rodzaje magnetowidów które tak nie mają) Sprawdź tv podłączając kablówkę bezpośrednio do tv bez pośrednictwa magnetowidu i jak obraz będzie słaby to dzwoń do kablówki. Problem tylko w tym że przynajmniej u nas kablówki już się nie chcą bawić sygnałem analogowym mówią klientom żeby wzięli tuner cyfrowy i nie będzie tego problemu.

  0
 • #6 21 Lut 2013 17:03
  belik90
  Poziom 2  

  Tak jak pisałem jak jest sygnał jest podany bezpośrednio do TV to jest słaby, a jak przez video to jest bardzo dobry. Ale chodzi o to że na innym telewizorze w domu, jeszcze starszym obraz jest bardzo dobry (z tego właśnie kabla, bez użycia video).

  0
 • #7 21 Lut 2013 17:18
  _cheetah_
  Poziom 37  

   
  Wygląda, że w gnieździe antenowym w telewizorze rozgięły się skrzydełka w które wchodzi pin środkowy z wtyczki antenowej. Może być tak, że akurat dla wtyczki z kabla kablówki skrzydełka nie stykają do szpilki we wtyczce antenowej, a z kabla z magnetowidu - już tak.
  Spróbuj podłączyć kabel kablówki przez kabelek, którym łączysz video z telewizorem.

  Jak nie, trzeba popatrzeć w gniazdo antenowe w TV i w te skrzydełka - można je delikatnie dogiąć do siebie cienkimi szczypczykami lub pęsetą. Ale trzeba to robić bardzo delikatnie i z wyczuciem, bo łatwo je połamać.

  A jeśli się boisz to możesz spróbować lekko przekrzywić (ale też z wyczuciem) pin środkowy we wtyku antenowym kabla z kablówki lub założyć tam w ogóle nowy wtyk.

  0