Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Play Station 1 Problem !(!)

16 Lut 2005 20:05 2460 15
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z Play Station 1(starszy model). Dostałem od kolegi go. I nieche wogóle kręcić płytą. Rozkręciłem go i jedna płytka tam gdzie jest guzik Power i Reset to na tej płytce buczy transformator (typ N-T00-956), jak odepne tą płytke od płyty głównej to już transformator nie buczy. Możę być to transformator ??

Pozdrawiam
    (!) - ozdobnik? [h]
  • Poziom 15  
    Cze

Moim zdaniem nie bawił bym się w takie żeczy tylko odrazu kupił calą płytke nie jest to duży koszt najlepiej kupić to na allegro, już raz tam kupiłem płytke i jestem zadowolony, sprzedają nowe jeszcze z 3 miesieczna gwarancją.
  • Poziom 10  
    Witam
    Rozebrałe mpłytę główną do końca i pod spodem znalazłem kabelkami przylutowany do płytki jakiś mały układzik stalony. On jest po to żeby konsola działała na piraty ?? czy jakiś elektronik za 5zł to zrobił od tak sobie ?? i tam kostka z 4 bolcami do której wpina się kabelki od lasera też była urwana i ktoś przylutował. Tylko że do ścieżek i może nie łonczyć. Spróbuje to przyluować dobrze, bo zadje mi się żę nie dotyka ścieżki tylko lakieru.

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    lukas333 napisał:
    Witam
    Rozebrałe mpłytę główną do końca i pod spodem znalazłem kabelkami przylutowany do płytki jakiś mały układzik stalony. On jest po to żeby konsola działała na piraty ?? czy jakiś elektronik za 5zł to zrobił od tak sobie ?? i tam kostka z 4 bolcami do której wpina się kabelki od lasera też była urwana i ktoś przylutował. Tylko że do ścieżek i może nie łonczyć. Spróbuje to przyluować dobrze, bo zadje mi się żę nie dotyka ścieżki tylko lakieru.

Pozdrawiam

to jest przerobka,sprawdz polaczenia
  • Poziom 10  
    Może to wina gdzieś na płycie głównej. Może tam jest jakieś zwarcie, bo pytałem nauczyciela w szkole dlaczego buczy transformator, i mi powiedział że możliwe że jest jakieś obciążenie na płycie głównej, coś sie może spaliło i za dużo prądu bierze. Ale nic nie widze na płycie żeby było spalone !!
  • Poziom 23  
    wez miernik i sprawdz napiecia jakie wychodza z zasilacza do plyty glownej
    schemat zasilacza troche czasu temu wyslalem wiec przejrzyj w tym dziale pytania o playstation , sprawdz bezpieczniki na plycie glownej, napisz czy laser swieci ,czy dziala przesow lasera i ogniskowanie
  • Poziom 10  
    Przylutowałem dobrze to wejście od lasera do płyty głównej i już mi nie buczy transformator. Ale nie działa laser. Chyba jest spalony. jak by mi przyszło wymienić to ile bym musiał zapłacić za taki laser i gdzie go dostane ?? To jest Play Station 1 (600 czyli starszy typ)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    A może wiecie gdzie można dostać tańsze lasery ?? do PSX 1
  • Poziom 10  
    Witam
    Tamten Play miał jednak spalona płyte i laser. Ale kupiłem za 20zł innego PSX Model SCPH - 1002. Tylko w tym jest znowu tak, że zakręci płytą na TV pokaże się Logo Sony na białym tle i potem płyta przestaje się kręci. Nie był przerobiony na piraty, ale przerobiłem go, i dalej jest to samo. Co to może być dalej wina Lasera. Próbowałem podpiąć do PSX (nowszego moelu ale nawet się nie zakręci. Może wy bedziecie wiedziec.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Na 99% zużyta głowica lasera. Można kupić za ok 60 zł nową lub kupić tzw. emiter za ok 10 zł i zregenerować starą.
  • Poziom 10  
    Witam
    Możesz mi powiedzieć gdzie dostane taki emite, i jak się go używa ? Jak on wogóle wygląda ?
  • Poziom 17  
    Myślę ,że nie powinieneś się brać za wymianę emitera - z całym szacunkiem,ale ta wymiana wymaga małego doświadczenia.

Pozdr.
  • Poziom 11  
    Tak jest wymiana emitera lasera to nie lada wyczyn :) M