Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SMV50E10EU/17 - Pobiera sekundę wodę, wypompowuje, pięć razy piszczy,nowa pompa

19 Lut 2013 19:25 7119 2
  • Poziom 26  
    Witam
    Zmywarka jak w temacie. Na początku uruchamiała pompę, pobierała pół sekundy wodę, przerywała, pobierała sekundę, kilkakrotnie wypompowywała, po czym zgłaszała błąd - świecił się kranik. Po odłączeniu przepływomierza pobierała wodę dłużej, ale efekt był ten sam.
    Wszystko wskazywało na uszkodzenie magnetycznej pompy myjącej zintegrowanej z grzałką - po jej demontażu okazało się, że ma uszkodzone łożysko, także została wymieniona na nową. Została przerobiona wiązka - wszystkie niezbędne elementy oraz instrukcja przyszły wraz z nową pompą.
    Obecnie pompa jest zamontowana nowa, lecz dzieje się to samo z tą małą różnicą, że zamiast kranika świeci się END, zmywarka teraz piszczy pięć razy.

Znalazłem kody błędów tych zmywarek tutaj: http://www.ukwhitegoods.co.uk/help/fix-it-you...-bosch-sms-series-dishwasher-fault-codes.html
    ale domniemany E5 nie jest tutaj opisany.

Odłączenie NTC niczego nie zmienia, miałem podejrzenia, że mogłem się pomylić przekładając wiązkę, ale pomiar po stronie modułu oraz przegląd druku sugeruje, że rezystancje powinny być rozłożone symetrycznie i tak u mnie jest.
    Gdyby ktoś miał na warsztacie taką zmywarkę i mógłby sprawdzić rezystancję NTC widzianą od strony modułu - byłbym wdzięczny. Chodzi o kostkę z boku modułu do której dochodzi pięć szarych przewodów. Dwa od przepływomierza, trzy od NTC. Pomiędzy zewnętrznymi jest 26k, pomiędzy każdym zewnętrznym a środkowym jest 13k.

Czy błąd E11 czujnika NTC opisany w ulotce dotyczącej wymiany pompy wywołałby zatrzymanie zmywarki w tym samym momencie? Czy tak samo zachowuje się zmywarka z odłączonym NTC? Wypróbowałem wszystkie trzy możliwości podłączenia NTC i za każdym razem efekt jest ten sam.

Jaki to jest kod błędu i z czym związany? Zmywarka nie posiada wyświetlacza. Zmywarka nie podejmuje pracy mimo otwarcia drzwi w trakcie pierwszego impulsu pobierania wody. Próbowałem też w trakcie drugiego - bez zmian.

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Kolego, zostaw te ntc.
    Skup się na przepływomierzu. Nie odłączaj go, bez nie na bank nie ruszy i niczego się nie dowiesz. Lepiej sprawdź mozliwość obrotu koła łopatkowego przepływki, sprawdź jego kontaktron, ale najpierw wogóle spróbuj na przykręconej gałce zaworu wody i potem odkręcaj powoli. Jak się napełnia wymiennik podczas tego 1 sekundowego otwarcia zaworu?
    Ile wody się wlewa podczas tego startowego otwarcia?
  • Poziom 26  
    Kran przykręciłem do minimum i zmywarka ruszyła. Wniosek z tego, że uszkodzony jest przepływomierz. Skoro jednak zmywarka z przykręconym kranem pracuje, a przepływomierz jest zabudowany na stałe w płaszczu wodnym, najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie jej tak jak jest.
    Dziękuję koledze Callahan za pomoc w rozwiązaniu tego problemu, poszło "pomógł".