Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C/C++ - Program echo, efekt dzwiękowy

dryna 19 Lut 2013 20:40 1008 1
  • #1 19 Lut 2013 20:40
    dryna
    Poziom 8  

Otóż postanowiłem zrobić programik robiący efekty dźwiękowe na pliku wave bez żadnej konwersi, czyste próbki dźwięku. Tylko nie chce używać żadnych bibliotek typu BASS ponieważ później mam zamiar przenieść to na jakiś mikrokontroler. I zabrałem się na początek za echo robię je zgodnie z alogrytmem

Code:

for(int i=przesuniecie;i<Dane.Length;i++)
             Dane[i] += (Dane[i-przesuniecie]*tlumienie);

wszystko działa dopóki tlumienie jest = 1 gdy zmienię je na jakąś wartość mniejszą od 1 od razu wszystko się psuje ;/. Tak samo chciałem zrobić zwiększanie głośności i ściszanie pliki czyli mnożenie próbek ale ściszanie czyli dzielenie też wszystko psuje dostaje po prostu szum na wyjściu.
    Drugi problem mam co zrobić przy mnożeniu gdy próbka przekroczy zakres, ustawiałem ją wtedy na maksymalną wartość zakresu po prostu jednakże w pliku dźwiękowym słychać wtedy trzeszczenie w pewnych momentach, muszę zwiększyć rozmiar próbki by uniknąć tego efektu?
    Trzecie pytanie może ktoś natknął się na stronę o algorytmach na efekty dźwiękowe, bo ja niestety znalazłem tylko jakieś ogólne opisy co robi dany efekt lub implementacje za pomocą filtrów cyfrowych,a to już trzeba by się bawić w transformaty.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME