Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

California access m66su - Wymiana baterii biosu

bobo23 19 Feb 2013 21:00 4188 10
    bobo23
    Level 11  
    Witam kolegów ! Jak w temacie ,padła mi bateria biosu bo po zamknieciu kompa godzina zostaje bez zmian :( Problem w tym ze nie wiem gdzie ja kupic (bo nie znam zadnych danych o niej) i jak ja wymienic. Prosze kolegów o jakiekolwiek podpowiedzi jak to rozwiązac. Dziekuje i pozdrawiam
    zbychmg
    Level 31  
    Niestety laptop mało popularny, zacząłbym od zdjęcia klawiatury, ewentualnie odkrecenia spodu. Może zobaczysz baterię w rodzaju CR2032 3V wielkości 2-ch złotych lub jakiś mały akumulatorek 3,6V w koszulce termoczułej podpięty do gniazda
    michaljurski
    Level 12  
    1. Nie ten dział raczej.
    2. Jeśli to jest to samo co 660SRU to bateria jest na kabelku podpięta do płyty, standardowa 3V w okolicy złącza dysku twardego (w stronę złącza klawiatury). Jeśli będziesz miał troszkę szczęścia to po zdjęciu klawiatury w okolicy spacji znajdziesz przyklejoną (zazwyczaj niebieską lub żółtą baterię). Problemem może być wpięcie nowej na swoje miejsce, ale jak nagniesz TROSZKĘ palm rest i użyjesz pęsety to powinno się udać bez rozbierania.
    3. Jeśli punkt 2 się nie sprawdził w Twoim przypadku i musisz rozbierać całego to uważaj, bo stare laptopy nie należą do miłych w rozkręcaniu (różne długości śrubek i nieoznaczone otwory utrudniają nowicjuszom poprawne złożenie - często przewiercają się śrubkami na wylot i nawet jeśli niczego nie uszkodzą to w "bombelki" po za długiej śrubce nie wyglądają ładnie).
    bobo23
    Level 11  
    Próbowałem od spodu, powykręcałem wszystkie śrubki ale cos jeszcze trzyma na środku obudowy i od spodu zero dojścia :( musza być śruby pod klawiatura które trzymają spodnia obudowę. Próbowałem zdjąć klawiaturę ale zupełnie nie wiem jak sie ją demontuje. Nie widać żadnych śrub ani zatrzasków które by ja trzymały:( ale próbuję dalej może sie uda. Dzięki za podpowiedzi i sorki ze nie w tym dziale pisze. pzdr.
    michaljurski
    Level 12  
    od spodu to masz tylko odkrecic srubki trzymające klawiaturę póki co. Potem ją wyjmij i sprawdź czy pod nią nie ma baterii tak jak napisałem. Dawno nie rozbieralem juz tego ani klonów (Philips i Advent), ale nie ma żadnej filozofii czy czegoś nadzwyczajnego. Zatrzaski u góry klawy ot co. Zobacz ten film. Jednak jeśli nie radzisz sobie z klawiaturą to nie bierz się za rozbiórkę laptopa. Szkoda Twoich nerwów, połamanych zatrzasków itp

http://www.youtube.com/watch?v=EPaJXTniTw8
    Wiesław Rzepka

Level 32  
    Bateria znajduje się pod palmrestem, przyklejona taśmą dwudtronnie przylepną do płyty głównej lub jakiegoś elementu, zależy od tego gdzie ją Chińczyk przylepił. Aby ją wymienić, musisz zdjąć klawiaturę, odkręcić śruby trzymające blachę aluminiową. Jeśli lekko uniesiesz palmrest zobaczysz baterię na dość długim kabelku i podłaczoną do 2-pinowego gniazdka. No cóż, ja rozkręcam całego laptopa, bo raczej trudno bez tego baterię wymienić. Co do baterii, to jest to pastylka 3 Voltowa, i w zasadzie mogłaby być dowolna gdyby nie ograniczona ilość miejsca między płytą główną a palmrestem.
    bobo23
    Level 11  
    Michaljurski Dzieki wielkie za filmik ! roboto od razu poszła do przodu:) klawa juz zciągnięta blacho osłaniająca tez zdemontowana i dalej nic.... mysle ze bede musiał rozkręcić go całego bo z góry nie widze tej bateryjki a tak to wygląda:

California access m66su - Wymiana baterii biosu California access m66su - Wymiana baterii biosu

Dzisiaj juz go poskładałem zeby wam odpisać ale jutro rozkręce jeszcze dolną obudowe moze tam coś znajde. Rano biore go na stół dam znać jak ją znajde(jak uda mi sie go poskładać :)) Dzięki wielkie za wszystki podpowiedzi pzdr.
    P.S
    Wiesław Rzepka pisał o dość długim kabelku 2pin od baterii może to ten co idzie po płycie głównej czerwono czarny?? Ale i tak on włazi gdzies w tą dziure i zeby sie dostac do niego musze dół zdemontować :(
  • Helpful post
    Wiesław Rzepka

Level 32  
    Kolego, nie o ten kabelek mi chodziło. Ten z baterią jest schowany pod palmrestem ale zaraz obok touchpada dlatego musisz odkręcić cały palmrest (zejdzie razem z klapą matrycy. Wtedy zobaczysz baterię RTC.
  • Helpful post
    michaljurski
    Level 12  
    California access m66su - Wymiana baterii biosu

tutaj masz w różowym kółku miejsce gdzie znajduje się connector baterii cmos. Odkręć wszystkie śrubki od spodu i delikatnie podnieś palm rest. Powinieneś zwinnymi łapkami ją wydostać, a nawet włożyć z powrotem.
    Wiesław Rzepka

Level 32  
    I to się zgadza.
    bobo23
    Level 11  
    No Panowie WIELKIE DZIĘKI!! bateria wymieniona i lapek działa w 100% :) korzystając z waszych wskazówek zadna robota nie ma tajemnic...
    Wstawie zdjęcia moze komuś w przyszłości sie przyda:

California access m66su - Wymiana baterii biosu California access m66su - Wymiana baterii biosu

Instrukcja zamieszczania zdjęć oraz obrazków na forum:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

Jeszcze raz wielkie dzieki i pozdrawiam!
    Wciskam pomógł Panu Wiesław Rzepka i michaljurski dzięks.