Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda - falujace obroty skoda octavia 1.6 b+g

19 Lut 2013 21:16 10680 5
  • Poziom 9  
    witam temat byl zapewne poruszany mam problem z moje skoda octavia 1.6 b 55kw 75 km 1999r wszystko sie zaczelo jakis czas po zalozeniu gazu obroty zaczely falowac gasl itd
    wina miala byc przepustnica ktora zostala wymieniona + reset komputera pomoglo na jakis czas pozniej znow to samo sie zaczelo i dzieje sie nadal wymienine zostaly
    - przepustnica
    -sonda
    - przeplywomierz
    - czujnik spalania stukowego
    -kable
    -swiece
    - filtry (zarowno powietrza jak i paliwa)
    -czyszczony zbiornik paliwa
    sprawdzone zostal gaz (STAG)
    oczywiscie po kazdej wymianie reset komputera
    w komunikacie pisze blad czujnika wysokosci obrotow
    przepustnica jest nowa przekladana do innego samochodu i tam dziala bez zarzutu prawdopodobnie stalo sie cos z wiazkami jest gdzies jakies przepiecie albo cos czy zna albo slyszal ktos jakis newralgicznych miejscach tego modelu skad moglbym zaczac szukac ?
    czy jest mozliwe ze jakies zwarcie moglo uszkodzik komputer pokladowy?
    pytam o to poniewaz gdy jade a samochod zacznie sie dlawic albo nie chce jechac to jak go zgasze i odpale to dzila jakby mial z 50 km wiecej z gory dziekuje za odpowiedzi i przepraszam za bledy ortograficzne oraz ponawianie tematu :D

Dodano po 3 [minuty]:

dodam jeszcze ze na dzien dzisiejszy obroty juz nie faluja ale oscyluja w granicach 300-400
    a to stanowczo za malo dla silnika
    silnik normalnie sie rozgrzewa i trzyma temperature
    ( jeszcze takie pytanie czy to normalne ze gdy sie naciska wielokrotnie szybko hamulec to obroty rosna? czy moze to ma zwiazek wlasnie z ta usterka?)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 42  
    mit665576678 napisał:
    w komunikacie pisze blad czujnika wysokosci obrotow

A czym to czytasz?

Jurku, KWZ byłby raczej stały a przecież po wyjściu z trybu awarujnego auto jedzie...

mit665576678 napisał:
    ( jeszcze takie pytanie czy to normalne ze gdy sie naciska wielokrotnie szybko hamulec to obroty rosna? czy moze to ma zwiazek wlasnie z ta usterka?)

Normalne
  • Poziom 35  
    Jak przypuszczam typ silnika AEE , a sterownik MM 1AV . KWZ jest tu podstawą .
  • Poziom 1  
    Można powiedzieć że jestem w bardzo podobnej sytuacji również posiadam Octavie 98r. 1.6 75 km problemy zaczęły się od założenia gazu i ciągną się już ładny kawałek czasu, wyskakiwał błąd sonda lambda oczywiście sonda wymieniona przepustnica, alternator również ponadto przy włączonej dmuchawie światłach, i kierunkowskazach obroty jeszcze bardziej spadają jeżdząc po warsztatach na razie nikt nie był wstanie powiedzieć mi co sie dzieje ... pomocy
  • Użytkownik usunął konto