Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel cdr 2005 vdo - jak wprowadzić kod ?

19 Lut 2013 21:56 24426 13
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie. Zakupiłem do firmy Opla Vivaro (jednak po wyciągnięciu akumulatora ) pokazuję się napis SAFE.

Dodam , iż radio startuje w momencie przeręcenia kluczyka (niekoniecznie uruchomienia zapłony, wsytarczy , że będzie w poz 1 )

Próbowałem trzymać przycisk AS z 10 sekund i później dodatkowo przekręcić kluczyk - ale nie ma żadnej oznaki (cały czas jest widoczny napis SAFE)

Bym zapomniał w radiu jest włożona płyta CD - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
    Czy ktoś posiada jakieś dobre pomysły?

Czekam na informację w temacie.
  • Poziom 26  
    Wyłączyć radio.
    Włączyć stacyjkę.
    Przyciskając AS włączyć radio.
    Po kilku sekundach radio "piknie" i można wprowadzać kod.
  • Poziom 12  
    Twój sposób nie ma racji bycia , gdyż tak jak napisałem powyżej przekręcając kluczyk w stacyjce od razu radio zostaje uruchomione(wtedy tylko słyszę jak zaczyna chwilkę kręcić się płyta i oczywiście napis SAFE)

Jakieś dalsze pomysły?
    P.s Radio w ogóle nie jest podświetlone... (nie wiem czy to normalne)
    Wyciągałem bezpiecznik , potem włożyłem ponownie ale dalej nic(oczywiście bezpiecznik o,k)
  • Poziom 26  
    Kolego. Ten sposób podany przez kol. Rybeha ma jak najbardziej rację bycia, gdyż jest to jedyny prawidłowy sposób na wprowadzenie kodu. Musisz obowiązkowo wyłączyć radio naciskając gałkę , wtedy z wyświetlacza zniknie napis SAFE, i dalej działać jak napisane wyżej. Zresztą było to tak często opisywane na forum że aż niewiarygodne że masz jakieś z tym problemy.
  • Spec od car audio
    Włącz zapłon
    Wyłącz radio naciskając pokrętło siły głosu
    Trzymając naciśnięty przycisk AS, włącz radio przyciskając pokrętło siły głosu
    Ustaw kod przyciskami 1 ; 2 ; 3 i 4
    Naciśnij i przytrzymaj (ok. 3 sek.) przycisk AS.
  • Poziom 36  
    PagerOwski napisał:
    Twój sposób nie ma racji bycia , gdyż tak jak napisałem powyżej przekręcając kluczyk w stacyjce od razu radio zostaje uruchomione(wtedy tylko słyszę jak zaczyna chwilkę kręcić się płyta i oczywiście napis SAFE)

Jakieś dalsze pomysły?
    P.s Radio w ogóle nie jest podświetlone... (nie wiem czy to normalne)
    Wyciągałem bezpiecznik , potem włożyłem ponownie ale dalej nic(oczywiście bezpiecznik o,k)

Proste - uszkodzony włącznik w impulsatorze od głosu - normalka w tym radiu.
  • Poziom 12  
    Może faktycznie uszkodzony włącznik....

Koledzy powtarzam , iż jest to niemożliwe. Radio i włącza się i wyłącza jedynie dzięki kluczykowi w stacyjce. Jeszcze się zastanawiam czy po protu problemu nie z panelem przednim , który nie dochodzi do elektroniki jaka jest widoczna pod panelem... (przepraszam za łopatologiczne nazewnictwo)
  • Moderator Radia Samochodowe
    Logicznym krokiem będzie rozkręcenie radia i sprawdzenie tego. Niedziałanie styku w tym enkoderze będzie chyba łatwo stwierdzić.
  • Poziom 30  
    Jeśli ciągle wyświetla SAFE, to brakuje nam (+) plusa po stacyjce na chyba 4 pinie złącza.
    napis 10 ---- oznacza że zostało 10 prób wpisania hasła.
  • Poziom 21  
    Witam kolego trzymaj przycisk AS i przekręć stacyjkę i powinno zadziałać miałem podobny przypadek pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    No właśnie ciągle wyświetla tylko safe( nie ma napisu typu safe 7 czy czegoś podobnego) jutro podjadę do speca - nie mam narzędzi by sprawdzić czy wszystko jest o,k jeżeli chodzi o kwestie prądowe. . . Dam znać - będzie to może pomocne dla innego uzytkownika...

P.s kolego trzymałem As z 1 min i przękręcałem kluczyk pomimo tego faktu nic się nie dzieje.

Dodatkowo mogę napisać , iż radio w ogóle się nie podświetla - nie wiem czy to jest normalne w momencie gdy radio jest zablokowane?
  • Poziom 36  
    Może ktoś próbował wjąć radio i oberwał czołówkę ?

Po pierwsze doprowadż ,żeby włączało i wyłaczało się tak jak powinno czyli włącznikiem.
  • Poziom 12  
    O.k radio się normalnie podświetla i włącza i wyłącza włącznikiem. Problem tkwił z niestykającym się panelem a radiem.

Teraz mam gorszy problem bo kod , który jest na radiu nie jest prawidłowy , czy znacie kogoś to odblokowuje takowe radia?
  • Moderator Radia Samochodowe
    To już jest temat na kolejny post w dziale ogłoszeniowym "Bazar" , jako [Zlecę].

A to, że niejeden z nas to potrafi jest powszechnie wiadome i można każdego zapytać poprzez PW. Nie znam osobiście nikogo , kto w tym radiu znajdzie kod zdalnie = pacjenta trzeba dostarczyć na stół , dlatego musisz szukać fachowca w najbliższej okolicy.

Temat uznaję za zakończony - zamykam.