Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia n900 - zewnętrzne zasilanie za pomocą zasilacza

19 Lut 2013 22:00 1149 6
  • Poziom 8  
    Witam,
    moja poczciwa cegiełka n900 uległa awarii - oderwało się gniazdo ładowania MicroUSB (typowa usterka tego modelu...) i mam tel. do wyrzucenia, ponieważ po przylutowaniu gniazda telefon dalej nie ładuje.

Muszę zgrać z tel. ok 5GB dość istotnych danych. W grę wchodzi czasochłonne przesyłanie przez bluetooth lub upload na hosting.
    Mógłbym poprosić kolegę o podładowanie baterii, problem w tym że jestem pewien iż jedno naładowanie baterii nie wystarczy na upload 5GB danych. Potrzebne jest stałe zasilanie...

Znalazłem zasilacz uniwersalny z regulacją 3-12V. Problem polega na tym, że mam do wyboru albo 3V - tel. nie wstanie, albo 4.5V - tel. się spali.

Czy istnieje jakiś sposób aby zmniejszyć te 4.5V do 3.7-4V ?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Najbardziej prosty sposób ,to raczej zastosowanie LM317.
  • Poziom 8  
    hmm jestem zielony w elektronice więc chciałbym jak najprościej i jak najszybciej.
    Mam pod ręką zasilacz o którym mówiłem - regulacja 3 - 4.5 - 6 - 7.5 - 9 - 12 [V]
    Potrzeba napięcia ok. 4V
    Czy mogę połączyć szeregowo rezystorek do zasilacza aby obniżyć napięcie do 4V? Jeśli tak to jaki?

Ogólnie jest jakaś szansa że tel. odpali na takim "patencie"?
  • Poziom 27  
    Jeżeli dysponujesz miernikiem napięcia,to zmierz jakie masz napięcie przy ustawieniu zasilacza w pozycji 4,5V,jeżeli jest rzeczywiście tyle,to możesz do plusa zasilacza podłączyć diodę prostowniczą np. 1N40..,powinieneś na niej uzyskać spadek napięcia 0,7V.A wtedy powinieneś uzyskać napięcie zasilania około 3,8V.
  • Poziom 8  
    ok jutro sprawdzę czy rzeczywiście jest 4.5V oraz kupię diodę.
    Jeszcze tylko pytanko, bo diod 1N40.. jest mnóstwo.
    1N4001 SI-D 50V 1A/50Ap - ta będzie dobra?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Może to być dowolna dioda prostownicza krzemowa, jeżeli jakąś dysponujesz niekoniecznie 1N4001..1N4009.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A ja radze zanieść telefon do dobrego serwisu żeby zobaczyli przelotki na płycie. Pewnie ktos przylutował gniazdo ale niema przejść dlatego dalej nie ładuję.
    N900 ma baterie wyjmowaną więc mozna kupić ladowarke uniwersalna i ładowac tak baterie.