Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki rodzaj spawarki wybrać ?

qwertik7 19 Lut 2013 22:37 2376 4
  • #1 19 Lut 2013 22:37
    qwertik7
    Poziom 2  

Witam przymierzam sie do kupna spawarki do celów przydomowych i nie tylko. Chodzi mi o spawarke mobilną. Na oku mam Bester Inwenter 160ISt (10% 160A) ok 930zl oraz migomat przenośny Bester Mag Power 155 (10% 145A, spawanie bez osłony gazu itd) 1125zł. . Głównie będę spawać blaszki do max 4mm ale 1,0 mm też zamierzam. Prosze o propozycje

• #2 20 Lut 2013 01:04
    maniek2591
    Poziom 19  

migomat do tych cienkich blach lepszy,ale jak masz duże umiejętności to inwerterem szybciej pospawasz

• #3 20 Lut 2013 16:37
    qwertik7
    Poziom 2  

To bedzie moja pierwsza spawareczka i dlatego nie wiem ktorą wybrać tak naprawde obie sie przydadzą tylko nie mozna mieć wszystkiego odrazu.

A parametry prądowe tych dwóch są w miare można coś tym porobić czy bede sie denerwować i czekać jak ostygnie.

A może wybrać kombajn MMA/ MIG firmy Dedra??

• #4 20 Lut 2013 18:34
    mn997
    Poziom 16  

Zobacz Rockworth Amig 190 .Niewiarygodne wręcz parametry ,ale rzeczywiste i sprawdzone . Konieczna wymiana rolki podającej drut z radełkowanej na łysą .

• #5 21 Lut 2013 01:45
    prezesAdammm
    Poziom 12  

Ja mam inne zdanie... spawam metodami MAG i TIG, w MAG mam większe doświadczenie ale wybrałem spawarkę inwerterową MMA+TIG... jakaś No Name 160 A DC i jestem zadowolony (prawie... - po prostu dołożył bym więcej i kupił Magnuma 200A z Pulsem...)

Wiem metoda MMA + TIG jest trudniejsza do nauki... ale praktyka daje efekty nawet na amatorskim sprzęcie...

Dlaczego wybrałem??? Niesamowita ilość rodzai elektrod otulonych... Spawałem już np. stal czarną z żeliwem (zwykłym drutem nie pójdzie), żeliwo szare na zimno (na ciepło już nie musiałem), no i najzwyklejsze stale... Dostaniesz również elektrody do staliwa (niskowodorowe), aluminium, nierdzewki itp.

TIG'iem załatwiam drobnicę tak gdzie jest potrzebna precyzja i wytrzymałość pomimo że ten badziew jest no name kupiłem teraz dużą butlę i właściwie elektrodą rzadko spawam...

TIG DC - tą metodą na pewno nie pospawasz aluminium... jedynie elektrodą otuloną...

Spawarkę nie udało mi się zamęczyć aby wyskoczył termik...

Ale żeby nie było tak różowo: półautomatem jest szybciej i w teorii łatwiej (zależy ile ma stopni regulacji), ale na tanich się nie znam... najtańszy to był Bester 1801...

Półautomat jest świetny przy spawaniu punktowym cienkiego materiału... ocynk najlepiej się spawa tą metodą (no totalnie nie zdrowe - powinno być wykorzystane lutospawanie ale to nie tym sprzętem), materiał nie musi być (ale powinien) być super czysty - w TIG już tak...

_____

Co do tego Bester'a z twojego linku zastanowiłbym się... przy TIG ma zajarzenie LIFT przez potarcie, to może być problemem na początku bo elektroda może się upalać a podstawą jest jak najlepsze naostrzenie... Wybierz lepiej HF zajarzenie przez jonizator (w większości spawarek na rynku jest ta funkcja, w lepszych spawarkach możesz wybierać pomiędzy Lift a TIG a tylko w nielicznych masz tylko LIFT...)

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson