Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault megane coupe 1,6 1998r - nie wchodzi na obroty

16 Lut 2005 20:40 3292 5
  • Poziom 20  
    Witam.
    Po wymianie uszczelki pod głowicą silnik chodzi nierówno. Nie wiem jak było przed wymianą, samochód dotarł do mnie już po. Utrzymuje wolne obroty w okolicach 1300 obr/min, przy dodaniu gazu dławi się i maksymalnie wchodzi na 2000 obr/min. Mierzyłem obroty sondą indukcyjną i na 2 i 4 cylindrze jest ok, na 1 i 3 pokazuje max 500 obr i to przy największej czułości miernika. Iskra jest, przewody w porządku. Są tu dwie podwójne cewki , dla 1 i 3 cylindra i odpowiednio 2 i 4. Czy ktoś wie jakie mają być parametry tych cewek (sagem)? Bo wydaje mi się, że właśnie one mogą być przyczyną.
  • Poziom 34  
    Może rozrząd żle złożony?
  • Poziom 20  
    No chyba nie. Mechanik który to robił mówi, że ustawiał wg książki serwisowej. Potem jeszcze przestawiał rozrząd żeby sprawdzić w czym jest problem i nic to nie dało.
  • Poziom 34  
    Pomiędzy regulator ciśnienia wstaw wakuometr i powiedz jakie jest podciśnienie w kolektorze ssącym.ok.
  • Poziom 27  
    A jaki był powód wymiany uszczelki - mogą być uszkodzone zawory lub inny defekt. Nie wiem o co chodzi z obrotami i ta sądą indukcyjną. Może jest mozliwość zamiany cewek? Zobacz czy jest iskra na wszystkich cylindrach - przy pracującym silniku odłacz na chwilę przewód ze świecy - przy odsuwaniu od świecy powinno być słychać przeskok a po odłaczeniu całkowitym silnik powinien chodzić gorzej. Jeśli nie ma zmiany a jest iskra to jest problem mechaniczny(brak sprężania) a jak nie ma iskry to winna jest cewka.
  • Poziom 20  
    Przestroga dla naprawiających po mechanikach starej daty. Samochód miał instalację gazową, fachowiec nie umiał przełączyć na paliwo i żeby odpalić na gazie zasłonił sobie wlot powietrza szmatą, którą wessało do kolektora. Nie wnikałem czy o niej zapomniał czy najzwyczajniej w świecie się nie przyznał. I to była cała awaria.
    Proszę moderatorów o zamknięcie wątku.