Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite A300-1EG - Jak wymienic tasme kamery w Toshiba A300 ?

smarti95 20 Feb 2013 08:49 4740 2
    smarti95
    Level 9  
    Witam,

Dziewczyna zostawila laptop na lozku i po chwili zgasl, a ja poczulem swad palonej gumy. Po rozebraniu widze, ze spalila sie izolacja tasmy kamery (w serwisie podaja nr. V000932480) na calym widocznym odcinku (od gniazda na plycie glownej az do tunelu z prawej strony LCD) - jak mozna zdjac LCD, aby wymienic ten kabel kamery ? Zalaczam 2 zdjecia pokazujace to gniazdo w czerwonym kolku oraz tasme, w ktorej probowalem zaizolowac poszczegolne zyly, ale odpuscilem, bo pewnie ich izolacja jest tez spalona w tunelu. Toshiba Satellite A300-1EG - Jak wymienic tasme kamery w Toshiba A300 ? Toshiba Satellite A300-1EG - Jak wymienic tasme kamery w Toshiba A300 ?

Dziekuje i pozdrawiam,
    Artur
    GalaxyR
    Level 10  
    Pomimo że to już zapewne nie jest aktualny temat lecz może się komuś przydać. Z rozpędu rozebrałem całego lapka ale zbytecznie.
    Zdejmujemy wierzchnią część korpusu łącznie z klawiaturą. Najpierw oczywiście cienka listwa nad klawiaturą, potem klawiaturkę, potem odkręcamy śruby korpusu i podważając zdejmujemy wierzchnią część. Rozbieramy klapę, zdejmujemy przednią ramkę uwzględniając "wybrzuszenie" przykrywające zawiasy i nie musimy odkręcać nic więcej. Kabel jest tylko przyciśnięty uszkami z aluminium i możemy go wyjąć bez odkręcania matrycy. Szukać filmów na Youtubie.
    U mnie wizualnie kabelek jest nienaruszony, lecz coś się dzieje, gdyż rozłącza w trakcie poruszania pokrywą.
    Miłego rozbierania ;-)