Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite A300-1EG - Jak wymienic tasme kamery w Toshiba A300 ?

20 Lut 2013 08:49 4158 2
  • Poziom 9  
    Witam,

Dziewczyna zostawila laptop na lozku i po chwili zgasl, a ja poczulem swad palonej gumy. Po rozebraniu widze, ze spalila sie izolacja tasmy kamery (w serwisie podaja nr. V000932480) na calym widocznym odcinku (od gniazda na plycie glownej az do tunelu z prawej strony LCD) - jak mozna zdjac LCD, aby wymienic ten kabel kamery ? Zalaczam 2 zdjecia pokazujace to gniazdo w czerwonym kolku oraz tasme, w ktorej probowalem zaizolowac poszczegolne zyly, ale odpuscilem, bo pewnie ich izolacja jest tez spalona w tunelu. Toshiba Satellite A300-1EG - Jak wymienic tasme kamery w Toshiba A300 ? Toshiba Satellite A300-1EG - Jak wymienic tasme kamery w Toshiba A300 ?

Dziekuje i pozdrawiam,
    Artur
  • Poziom 10  
    Pomimo że to już zapewne nie jest aktualny temat lecz może się komuś przydać. Z rozpędu rozebrałem całego lapka ale zbytecznie.
    Zdejmujemy wierzchnią część korpusu łącznie z klawiaturą. Najpierw oczywiście cienka listwa nad klawiaturą, potem klawiaturkę, potem odkręcamy śruby korpusu i podważając zdejmujemy wierzchnią część. Rozbieramy klapę, zdejmujemy przednią ramkę uwzględniając "wybrzuszenie" przykrywające zawiasy i nie musimy odkręcać nic więcej. Kabel jest tylko przyciśnięty uszkami z aluminium i możemy go wyjąć bez odkręcania matrycy. Szukać filmów na Youtubie.
    U mnie wizualnie kabelek jest nienaruszony, lecz coś się dzieje, gdyż rozłącza w trakcie poruszania pokrywą.
    Miłego rozbierania ;-)