Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 - jaki prad ladowania?

elburako 20 Lut 2013 09:34 6702 10
  • #1 20 Lut 2013 09:34
    elburako
    Poziom 2  

Witam,
    jestem uzytkownikiem Galaxy Tab 2 10.1 zakupionego w angielskim sklepie. Ladowarka wraz z przejsciowka sa dosc sporej wielkosci, kupilem wiec w Lidlu mala uniwersalna ladowarke USB firmy Silvercrest. Wiem ze prad ladowania w orginalnej ladowarce Samsunga to na wyjsciu 5V i 2A, a w SilverCrest 5V i 1.2A. Czy moge bezpiecznie ladowac urzadzenie taka ladowarka?

0 10
  • #2 20 Lut 2013 10:00
    JaDCorbeN
    Poziom 15  

Ale przecież Galaxy ma nietypowe wejście, nie ma USB!

0
  • #3 20 Lut 2013 10:31
    Epox
    Poziom 38  

Ale pewnie kabla USB używa oryginalnego a samej "ładowarki" z Lidla. Prąd ładowania nie powinien być niższy niż w oryginale.

elburako napisał:
    Czy moge bezpiecznie ladowac urzadzenie taka ladowarka?

Ja bym się obawiał takich wynalazków z niższym prądem ładowania

0
  • #4 20 Lut 2013 10:33
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

elburako napisał:
    Czy moge bezpiecznie ladowac urzadzenie taka ladowarka?
    Nie próbuj nawet.
    Sam wymieniłeś 2 "magiczne" słowa "Lidl" i "Silvercrest". Kup, po prostu przejściówkę z angielskiej wtyczki na "kontynentalną" i używaj oryginalnej ładowarki.

0
  • #5 20 Lut 2013 12:10
    elburako
    Poziom 2  

uzywalbym oryginalnego kabla, a zamiast oryginalnej ladowarki Samsung+przejsciowka podlaczalbym ta z Lidla.

czy jest jakis konkretny powod techniczny ktory dyskwalifikuje ladowarke o nizszym natezeniu?

0
  • #6 20 Lut 2013 12:48
    Epox
    Poziom 38  

Techniczny nie, w zależności od tego ile jest prawdy w tych 1,2A tyle będzie ci się ładował na pewno dłużej niż w oryginale . Jak ładujesz z USB laptopa to prąd masz coś koło 500mA (nie spotkałem się żeby było więcej ) ładuje dłużej ale ładuje. Tylko używanie uniwersalnych ładowarek to śliski temat osobiście mam do nich awers i odradzam stosowanie.

0
  • #7 20 Lut 2013 15:48
    elburako
    Poziom 2  

czyli teoretycznie moglbym uzywac ladowarki z Lidla. A w praktyce to jakie problemy moze sprawiac?

0
  • #8 20 Lut 2013 15:55
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

elburako napisał:
    A w praktyce to jakie problemy moze sprawiac?

W praktyce, to wydajność prądowa tej Lidl-owej ładowarki jest prawie dwukrotnie mniejsza niż oryginalnej.
    Zgaduję, ze będzie się grzała. Potem się coś nadtopi, i z braku zabezpieczeń w tanim produkcie, "pójdzie" jakieś spore napięcie na tablet. A wtedy tablet frrrrruuuuu przez okno.
    Gdyby to była Nokia 3310, to doradzałbym użycie dowolnego zasilacza, ale tu masz sprzęt za ładne kilka złotych i chcesz go ryzykować "bo wtyczka jest za duża"?
    Powodzenia :/

0
  • #9 20 Lut 2013 15:58
    Epox
    Poziom 38  

Tak jak już pisałem mam złe doświadczenia z produktami "uniwersalnymi" Wszystko zależy od jakości wykonania. Produkty oryginalne mają zabezpieczenia Lidlowa ładowarka z tak małym prądem bedzie chodzić na 100% i jak znam życie długo nie pożyje i może coś upalić w Samsungu

0
  • #10 20 Lut 2013 17:02
    elburako
    Poziom 2  

no to zostalem przekonany :) bede ladowal oryginalna. dzieki wszystkim za pomoc!

0
  • #11 21 Lut 2013 03:59
    gabik001
    Poziom 36  

JaDCorbeN napisał:
    Ale przecież Galaxy ma nietypowe wejście, nie ma USB!

No to co z tego. Wypinasz kabel z ładowarki oryginalnej i wpinasz go w wyjście USB typu A tej drugiej ładowarki. Kabel ładowania/danych jest z jednej strony zakończony 30 pinowym wtykiem a z drugiej wtykiem USB typu A.
    Z inną niż oryginalna nie ruszy nawet. Mam tego taba i tylko z oryginalną ładuje. Próbowałem nawet specjalną przejściówką z dwóch portów USB z laptopa ale nie chce ładować - wyświetla tylko przekreśloną baterię na czerwono czyli za mały prąd ładowania.

0