Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makita BDF452 oznaczenie?

20 Lut 2013 10:37 4956 4
 • Poziom 9  
  Witam..

  Jakiś czas temu stałem się szczęśliwym posiadaczem wiertarko- wkrętarki Makita BDF452. Nie używam jej często bo nie mam takiej potrzeby ale jestem z niej bardzo zadowolony. Mam dwa pytania odnośnie jej oznaczenia:

  - co oznacza napis LXT na obudowie? czy to jakiś symbol serii?

  - co oznacza żółta gwiazdka na tabliczce znamionowej? pytam bo nie wszystkie elektronarzędzia Makity mają takie oznaczenie. zauważyłem również u znajomego który ma nowszą wkrętarkę symbol gwiazdy na akumulatorach. czy to również coś oznacza?

  Makita BDF452 oznaczenie?
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  TECHNOLOGIA LXT (LITHIUM ION XTREME)

  Nowa seria narzędzi Li-Ion uważana jest przez firmę MAKITA za jedno z najbardziej fascynujących osiągnięć od momentu wypuszczenia na rynek pierwszego urządzenia akumulatorowego. MAKITA wydała wiele milionów dolarów na badania oraz rozwój technologii LXT – rezultatem jest doskonała seria młoto-wiertarek, wiertarko-wkrętarek, wkrętaków udarowych, ręcznych pilarek tarczowych, pił posuwowych, szlifierek kątowych oraz zszywaczy wyposażonych w niepowtarzalne cechy oraz wymierne korzyści dla użytkownika.

  Dodano po 49 [sekundy]:

  http://www.makita.pl/lxt-207.html
 • Poziom 9  
  A może coś na temat tej gwiazdy??

  Czy to coś oznacza?
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Jest to system swego rodzaju komunikacji narzędzia z akumulatorem. Polega na kontroli temperatury ogniw podczas rozładowywania akumulatora (czyli pracy urządzenia). Jeżeli narzędzie jest przeciążane i maksymalna dopuszczalna temperatura akumulatora zostanie przekroczona, zasilanie zostanie odcięte (brak możliwości dalszej pracy na tym akumulatorze). Praca akumulatora zostaje przywrócona dopiero po przeprowadzeniu pełnego poprawnego cyklu ładowania.

  PS. Aby ta "komunikacja" działała w wyżej opisany sposób, symbol gwiazdy musi znajdować się zarówno na narzędziu, jak i na akumulatorze
 • Poziom 9  
  Dzięki wielkie już wszystko jest dla mnie jasne..

  Od tej chwili będę jeszcze bardziej zadowolony z pracy moją wkrętarką;)