Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedwzmacniacz do Cerwin Vega

Remig93 20 Lut 2013 12:20 1587 7
  • #1 20 Lut 2013 12:20
    Remig93
    Poziom 8  

Witam posiadam kolumny Cerwin Vega M-100, oraz końcówkę mocy Kenwood km-107, pytanie następujące jaki przedwzmacniacz do nich kupić na YT widziałem ze do CV dużo osób kupuje NAD, bądź wzmacniacze NAd-a, kolumny jak wiadomo graja potężny bassem posiadają dwa wysoko tonowe i dwa średnio tonowe na kolumnę.

0 7
  • #2 01 Maj 2013 18:50
    K
    Poziom 15  

Witam. To są zapewne te M-100 co poszły za 800zł z allegro? Mi niestety nie chciał sprzedający wysłać, wpierw mówił że wyśle potem, że nie, niestety. Ja do moich AT-100 mam preamp Uher UPA-400 i końcówkę mocy CV-1800 i gra to dobrze. Na preampie wszystko mam na 0, czego nie da się zrobić w przypadku zeusów czy altusów.

Ten kenwood troszkę za słaby. Do M-100 przydałoby się coś pokroju NAD 218THX z preampem nada lub NAD 208 albo Kenwood Basic M2A, ewentualnie jakiś koniec mocy dysponujący mocą 400W@4Ohm lub wyższą (lepiej mieć zapas niż pakować przester). Wtedy dopiero można zobaczyć co kolumny potrafią. Mi niestety Nad 218 uciekł spod nosa więc póki co zostaje przy tym co mam.

Takie jeszcze pytanie, czy istniałaby mozliwość sprawdzenia oznaczeń głośników basowych na magnesach są zwykle pieczątki z modelem oraz pomierzenie tuneli bass-reflex - średnica i długości? Na pierwszy rzut oka to z tyłu te M-100 wyglądają jakby miały 2 takie same tunele co ma AT-15 - średnica ok 13cm.

0
  • #3 02 Maj 2013 14:41
    M.Jaworski
    Poziom 11  

Preamp juz jaki sobie tylko wymarzysz :) Do kenwooda ładnie pasuje Kenwood. Poza tym końcówka nieco za słaba na potworki. Dobre przedwzmacniacze ma Yamahai Kenwood . Uher podobno też niezły i jeszcze widziałem Cambridge całkiem przyzwoitego kiedyś :) Polecam też NADy , ładne i porządne

0
  • #4 09 Maj 2013 11:28
    Remig93
    Poziom 8  

Witam, tak to sa te z allegro ja akurat miałem 50km do nich ;) oznaczenie głośnika jest 154WT z 1990r wymiary portów wylotowych średnica 14cm głębokość 28cm, CV dostały nowe oryginalne zawieszenia górne typu FLAT, czyli płaskie falce wewnętrzne, jak większość głośników estradowych, zawieszenia ściągane z Niemiec bo w Polsce nie są do osiągnięcia :) Co do wzmacniacza w dalszym ciagu poszukuje czego, chłonę informacje na zagranicznych forach i w dalszym ciągu jestem w kropce, ponoć NAD w ogolę nie pasuje z CV, nie uzupełniają sie. Niestety potwierdzić tego nie mogę bo nie miałem okazji słuchać moich CV na NAD-zie.

0
  • #7 09 Maj 2013 15:46
    K
    Poziom 15  

Normalne pianki zamówiłeś, myślałem że estradowe tekstylne zawieszenia. Jak spasowały idealnie to powinno być ok. Kwestia tego czy one są do membran, które kończą się na płasko, czy pod katem jak ATW-15. Z tego co widzę to te z mojego linku są typu FLAT i te z twojego też FLAT, czyli musi być ok :) Po opisach z obu linków widzę, że do tych samych typów kolumn są te zawieszenia, więc kupiłeś dobre. Kwestia tylko tego czy są one oryginalne - dwustronne - czyli z jednej strony czerwone a od tyłu szare (wyjątek np CLS ma czerwone z obu stron i chyba wszystkie nowsze serie tak maja), czy chińskie. Mogłeś to zauważyć przy starych zawieszeniach - czy z drugiej strony były czarne/szare.

Jeszcze mam jedno pytanie odnośnie kolumn. Mianowicie są tam wentylowane cewki w wooferach czy nie?
    Zastanawia mnie jeszcze wielkość zastosowanych br'ów - 2 podobnej średnicy co w AT-15 (at ma ok 13cmx20) a nawet większe. Z tego by wynikało, że M-100 są znacznie wyżej strojone, bo dla 2-óch 14cm bas reflexów trzeba by znacznie większą długość niż 28cm żeby zestroić obudowę podobnie jak AT-15. Sam w DIY AT-15 mam 2 br'y o średnicy 10cm i długości 31cm, żeby odwzorować strojenie z oryginalnego AT-15 ;) Ciekawi mnie jeszcze czy ich SPL rzeczywiście wynosi 107db/w - masz może jakieś porównanie z innymi kolumnami?

Co do wzmacniacza, skoro posiadasz już kenwooda i ci odpowiada jego brzmienie, to można by przetestować tak jak kiedyś pisałem Kenwood M2A. Też widziałem, że dużo ludzi ma NADy do CV ale nikt nie pisze jak to się mu zgrywa lub po prostu estradowe końce mocy.

0
  • #8 09 Maj 2013 22:13
    Remig93
    Poziom 8  

Witam, zawieszenia idealnie pasowały tak jak mówiłem typ FLAT od spodu były szare czyli oryginalne :) powiem Ci szczerze ze nawet przy km-107 w granicach rozsądku tyle ile wzmacniacz może i dam mocy bez przesteru robią wrażenie nie miałem porównania z innym, aczkolwiek patrząc na strojenie oraz na przetworniki, które są umieszczone podwójnie mogą oscylować w tych parametrach tym bardziej kiedy sa z roku 1990 kiedy firma nie była na tajwańskich przetwornikach i robiła solidne konstrukcje. szczerze to średnio mi się podoba brzmienie sanken-ow, być może to wina mojego słabego km-107.

0