Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Więcej prądu dla dysku USB (dwa źródła zasilania - sposób połączenia)

Wszechobecniak 20 Lut 2013 13:34 1236 4
  • #1 20 Lut 2013 13:34
    Wszechobecniak
    Poziom 18  

Witam.

Chciałbym podłączyć dysk do routera, ale router nie daje wystarczającej ilości prądu. Na razie nie mam umiejętności by go przerobić, więc moje tymczasowe rozwiązanie, to dołączenie dodatkowego źródła zasilania.

Gdzieś wyczytałem, że by to uzyskać należy użyć diod Schottky'ego. Nie jestem pewien sposobu ich połączenia, a znaleźć nie zdołałem.

Oto schemat poglądowy:
    Więcej prądu dla dysku USB (dwa źródła zasilania - sposób połączenia)

• #2 20 Lut 2013 15:06
    wieswas
    Poziom 32  

Najprościej byłoby w kablu USB łączącym HDD i rooter rozciąć zewnętrzną izolację na długości 3cm. Rozchylić 4 przewody i znaleźć czarny-masa i czerwony-plus5V
    Pozostała dwa zielony i biały są przewodami sygnałowymi.
    Należy więc przeciąć czerwony przewód. zaizolować go od strony wtyczki idącej do rootera, a do drugiego końca czerwonego dolutować +5V z zasilacza.
    Czarnego przewodu nie przecinać, tylko usunąć nieco izolacji, aby dolutować przewód minusowy zasilacza.
    Jest to najprostszy sposób, gdyż wtyczki są zwykle nierozbieralne.

• #3 20 Lut 2013 15:12
    Wszechobecniak
    Poziom 18  

Gdy próbowałem robić takie eksperymenty, to router nie wykrywał dysku, dlatego chciałbym, by dysk używał obu źródeł zasilania.
    Zasilacz i tak nie daje tyle prądu, by samemu zasilić dysk.

• #4 20 Lut 2013 17:36
    wieswas
    Poziom 32  

Jeżeli zasilanie z dwóch źródeł równocześnie (zasilacz 5V oraz USB routera) to 2 diody Shottky'ego połączyć końcami z paskiem do przeciętego przewodu czerwonego idącego w stronę HDD. Drugi koniec jednej diody do drugiego końca przeciętego przewodu czerwonego (idzie do routera). Drugi koniec drugiej diody do plusa zasilacza. Minus zasilacza oczywiście połączony z nieprzeciętym czarnym przewodem. Spadek napięcia na diodach Schottkyego jest około 0.2V więc niewiele obniży napięcie zasilające +5V.

• #5 21 Lut 2013 12:15
    Wszechobecniak
    Poziom 18  

Ok, działa. Dzięki. :)

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson