Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

S3 Virge problem z zainstalowaniem sterownika

16 Lut 2005 21:34 1252 4
  • Poziom 27  
    Witam!

Jak w temacie wystąpił problem z zainstalowaniem sterownika. Komp jest dość leciwy:

Płyta główna: Lucky Star Pronix P55-IT (bios - 95r.)
    Grafika: S3 Virge 325 (86c325)
    RAM: 32MB
    Akcelerator: 3dfx Voodoo (obecnie wymontowany)
    Dysk Twardy: WDC AC33100H (3GB)
    CD-ROM: ACER CD-787E/SAS
    Dźwięk: Crystal Sound na ISA

Dysk po zerowaniu, formatowaniu, system stawiany na nowo dwa razy. Karta grafiki automatycznie instaluje sobie sterowniki z windowsowskiej płyty. Po uruchomieniu kompa zonk - na ekranie zamiast kursora pojawiają się dwa paski o szerokości ok. 8mm każdy i długości ok. 3 cm, oddalone od siebie ok. 1 cm. Kolory przyjmują zależnie od tła i otwartych okien. Po odinstalowaniu sterowników grafiki kursor powraca w oryginalnym kształcie (paski znikają). Istotna uwaga - obracająca się klapsydra prawidłowo przedstawia pracę w tle. Wszelkie próby zainstalowania innego sterownika kończą się zamianą kursora myszy w dwa wyżej opisane paski. Nie wiem już co robić, komp wydaje się wporządku a kursor doprowadza mnie do szału. Przypomniało mi się coś jeszcze, pod systemem WIN95 wszystko było OK. Wie ktoś może jak mi pomóc?

Drugi problem polega na tym, że nie wykrywa mi myszy PS2 na dodatkowym śledziu. Śledź podpięty jest do płyty przez 5 pinów (aktywne 4) Jeśli ktoś dysponuje schematem tej płyty, a konkretnie układem wyprowadzeń złącza J10 (PS2 MOUSE CON). Podpięcie myszy powoduje blokadę klawiatury. Być może źle jest podpięty śledź. Posiadam kilka śledzi, a każdy z inną kombinacją przyłączenia. Boję się eksperymentować, żeby nie skopać czegoś więcej. Jeśli ktoś wie jak podpiąć prawidłowo śledź do myszy PS2 będę wdzięczny.

Pozdro
  • Spec od komputerów
  • Poziom 27  
    Kombinuję z tym śledziem, pinami i myszką, ale narazie nic z tego nie wychodzi. A tak przy okazji można zwalić płytę podłączając nie tak jak trzeba?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    hm, czy Twoja plyta to czasem nie Epox P55-IT ?
    Tutaj masz instrukcje w ktorej jest opis pinow:
    http://www.epox.nl/manuals/p55it.pdf

1 - Data
    2 - Clock
    3 - GND
    4 - NC
    5 - VCC

Teraz tylko sprawdz czy piny we wtyczce od sledzia sa tak samo ulozone :-)
  • Poziom 27  
    HEH!!!!!

Kolobos!!! Jesteś WIELKI :-). Z tym Epox-em miałeś rację.
    Z myszką udało się i śmiga aż miło. Paski (jako kursor) dalej zostały ale to już kwestia sterownika grafy. Na dziś już mam dość. Jeszcze raz dzięki.