Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Harman Kardon AVR 660 - Amplituner samoczynnie się wyłącza po kilku sekundach.

xgutti 20 Feb 2013 14:11 3258 3
    xgutti
    Level 2  
    Witam.
    Mam problem. Posiadam od roku amplituner Harmana AVR 660 na początku użytkowania po włączeniu potrafił się samoczynnie wyłączyć po jakimś czasie ale po kolejnym załączeniu działał już bez żadnego problemu. Niestety te samoczynne wyłączanie się nasiliło i obecnie wyłącza się już po kilku sekundach od załączenia i po kilku próbach zaskoczy i działa ok. ale obecnie jest z tym zaskoczeniem coraz ciężej i za każdym razem od załączenia się mija dosłownie 3-5 sekund i samoczynnie się wyłącza i tak za każdym razem. Czy ktoś spotkał się już z takim przypadkiem.
    Czekam na rady. Ps. odłączyłem wszelkie kable na tylnym panelu i efekt jest wciąż ten sam.
    robert_w.1976
    Level 11  
    Witam.Uszkodzenie o którym piszesz wskazuje że może to być problem z kondensatorami elektrolitycznymi w zasilaniu/zmniejszyły swoją pojemność/.Zacznij od zasilacza st-by który załącza zasilacz mocy.Sprawdż również zimne luty bo też się w nich trafiają.Pozdrawiam.
    xgutti
    Level 2  
    Zapomniałem wspomnieć że strasznie głośno pracuje wiatrak chłodzący, czasami tak się zdarza ze pomimo nie słuchania już muzyki wiatrak pracuje wciąż na najwyższych obrotach. Po wyłączeniu amplitunera i ponownym załączeniu wiatrak pracuje już normalnie.
    Ryszard111
    Level 12  
    Sprawdz wszystkie napiecia zasilania, czy przypadkiem ktoregos nie brakuje lub po wlaczeniu nie zmniejsza sie. Mialem cos takiego w modelu AVR 155 z napieciem -15V,