Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skopiować poprawnie płytę dvd(rozszerzenia VOB,BUP,IFO)tworząc menu?

pawelst93 20 Lut 2013 15:59 10788 4
  • #1 20 Lut 2013 15:59
    pawelst93
    Poziom 6  

Witam wszystkich i z góry przepraszam, jeśli temat był już wałkowany. Mianowicie otrzymałem DVD z wesela, są w nim pliki DVD IFO, VOB, BUP. W jaki sposób mam skopiować tę płytę, aby po włożeniu kopii do odtwarzacza DVD wyskoczyła strona startowa z menu wyboru i aby film odtwarzał się płynnie jak to jest przy oryginalnej płycie bez potrzeby klikania w poszczególne pliki z filmami. Zaznaczam żę płyta NIE jest zabezpieczona przed kopiowaniem. Pozdrawiam.

0 4
  • #2 20 Lut 2013 16:42
    spaniel111
    Poziom 27  

W nero smarcie klikasz kopiuj płytę program kopiue nośnik źródłowy i prosi o włożenie nośnika docelowego ot i cała akcja, mozna też skopiować płytkę do katalogu i później katalogi na płytkę ale wydaje mi się że kopiowanie przy użyciu programu będzie prostsze :D

0
  • #3 20 Lut 2013 16:55
    Nemonek
    Poziom 27  

Poleciłbym Ci TEN program

spaniel111 napisał:
    mozna też skopiować płytkę do katalogu i później katalogi na płytkę

Nie każdy stacjonarny odtwarzacz DVD odtworzy taką płytę

0
  • #4 20 Lut 2013 18:05
    spaniel111
    Poziom 27  

Nemonek napisał:
    Poleciłbym Ci TEN program

spaniel111 napisał:
    mozna też skopiować płytkę do katalogu i później katalogi na płytkę

Nie każdy stacjonarny odtwarzacz DVD odtworzy taką płytę

Nie będę się kłócił ale na 99% każdy, zachowując strukturę katalogów i etykietę płyty każdy nowszy sobie poradzi bynajmniej znam to z samsunga i manty :D
    Dlatego też napisałem aby używać programu do kopiowania , bo kto wie jakie ustawienia ma windoza klienta czy pokazuje ukryte pliki czy nie , niewiadomo też co umie klient :cry: :cry:

0
  • #5 20 Lut 2013 20:19
    anmedia
    Poziom 39  

pawelst93 napisał:
    W jaki sposób mam skopiować tę płytę, aby po włożeniu kopii do odtwarzacza DVD wyskoczyła strona startowa z menu wyboru i aby film odtwarzał się płynnie jak to jest przy oryginalnej płycie bez potrzeby klikania w poszczególne pliki z filmami.

Troche to jest niezrozumiale. Same skopiowanie takiej plyty wykonujesz 1:1. Kopiujesz calosc na dysk twardy a nastepnie nagrywasz na plyte DVD. Np w Nero wybierasz typ zapisu DVD-Video. Cala sprawa.

Jesli chodzi o dodanie menu czy chapterow to sprawa wymaga zmian w konstrukcji pyty.

spaniel111 napisał:
    zachowując strukturę katalogów i etykietę płyty

Nie tylo wazna jest struktura plyty ale takze format zapisu!!!! Etykieta nie ma nic do znaczenia.
    spaniel111 napisał:
    Dlatego też napisałem aby używać programu do kopiowania

To rowniez nie rozwiazuje problemu. W przypadku darmowych programow czesto trzeba wybrac pewne opcje recznie i wtedy moze pojawic sie problem ze jakies starsze DVD nie bedzie czytac plyty.
    spaniel111 napisał:
    bo kto wie jakie ustawienia ma windoza klienta czy pokazuje ukryte pliki czy nie

To akurat takze nie ma wiele do znaczenia. Plyty w katalogu video_ts sa zawsze widoczne i nie przypominam sobie aby w tym wlasnie katalogu byly pliki ukryte.

0