Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prąd rozruchowy. Jak stwierdzić czy akumulator jest dobry?

8850 20 Lut 2013 16:34 3342 7
  • #1 20 Lut 2013 16:34
    8850
    Poziom 21  

Witam. Padł akumulator w samochodzie (silnik 1.4, benzyna, starsze auto miejskie 8V). Mam dostęp do akumulatora Varty w nowszej obudowie, akumulator możliwe że ma 2-3 lata. Akumulator to chyba 55Ah lub 45Ah. Ten człowiek naładował akumulator i potem miernikiem obciążeniowym stwierdził że daje 10-14 A, Niestety nie wiem jak długo i w jakim czasie to obciążenie utrzymywał wiem że mierzył w pomieszczeniu aku również tam stał wiele godzin. Czy taki akumulator wystarczy na rok użytkowania w samochodzie (auto za pół roku idzie na sprzedaż, nie opłaca się inwestować w auto).

0 7
  • #2 20 Lut 2013 17:04
    serwisor
    Poziom 29  

10-14A ?
    To tym chyba nawet motoru nie odpalisz.
    Jak został wykonany pomiar?

Do pomiaru akumulatorów są specjalne urządzenia.

Akumulator będzie trzymał napięcia, jeśli będzie prawidłowo ładowany, nie licz na odpowiedź, czy starczy, czy nie, poza tym to zupełnie inny dział, a z tego co wiem, na elektrodzie jest dział o samochodach ...

A dlaczego twój aku nie trzyma napięcia? może alternator już źle ładuje i przyczynił się, do zniszczenia akumulatora.

0
  • #3 20 Lut 2013 17:11
    kwantor
    Poziom 38  

Podjedź swoim samochodem i zamontuj tą baterię.
    Wcześniej należy ją podładować.
    Jeśli włączysz światła na 10 min i po tym czasie samochód odpali, to rokuje, że jest dobry.
    To taki prosty sposób i jeszcze lepszy od tych podejrzanych pomiarów, chyba, że źle je opisałeś.
    Jeśli akumulator ma dostęp do cel, to prosty przyrząd zwany aerometrem za 15 zł powie bardzo dużo.
    Od tego człowieka zażądaj rękojmi na 3 miesiące.

0
  • #4 20 Lut 2013 18:40
    8850
    Poziom 21  

Dziękuję za wskazówki. ZRobię tak jak wskazaliście.
    Akumulator obsluguje certyfikowany elektryk który pracował w zawodzie i leń kanapowy uzależniony od telewizora rencista - ojciec kobiety. Niestety facet jest lewy, ani nie ma nawet prostego miernika w domu, nie potrafi wyjaśnić dlaczego popsuł akumulator w aucie a nawet nie wie czy jego prostownik jest sprawny bo nie ma czym sprawdzić. Akumulator ładnie działał i wszystko było OK, jak ja jeździłem tym autem nawet w zimie. Obecnie po naładowaniu i włożeniu do auta nie odpala lub odpali a następnego dnia już nie, jak przełożę swój akumulator od auta to nie ma żadnych problemów pali na życzenie. Sprawdziłem przewody, bezpieczniki, prąd w aucie, ładowanie - wszystko OK, układ zapłonowy, cewki, świece, kable WN - OK. Winny jest aku.

0
  • #5 20 Lut 2013 18:56
    1044571
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 20 Lut 2013 19:54
    8850
    Poziom 21  

A może inaczej: od jakich obrotów w samochodzie akumulator zaczyna się ładować tak że wiecej prądu idze w akumulator niż jest tracone na obsługę elektryki w aucie?
    Bo tutaj kolega napisał ciekawą rzecz, że na światłach słabo się ładuje co mnie zainteresowało.
    W zasadzie dla mnie zawsze ważnym parametrem było to czy odpali.

0
  • #7 21 Lut 2013 17:49
    morcin2
    Poziom 18  

Odpalasz auto i od razu masz power 75% bo raczej napiecie cię nie interesuje chyba że cos z regulatorem.

0
  • #8 09 Paź 2014 14:40
    8850
    Poziom 21  

Dzięki, już wszystko zrozumiałem,

0